5 причин, чому бути незалежною – круто!

Твоя жизнь / Психология
24 августа 2016
Лена Лисун
Фото: Getty Images

Шарліз Терон - гарний приклад сильної та незалежної дівчини, з якої варто брати приклад!

Якщо ти відчуваєш себе незалежною – вітаємо! В такому випадку ти можеш святкувати це відчуття щодня, а не лише в День незалежності. А приводів для того, щоб радіти цьому – предостатньо. Ми зібрали найголовніші!

1. Можливість вибору

Якщо ти незалежна – твій вибір необмежений. Це стосується абсолютно всього! Якщо ти вільна від стереотипів, думок оточуючих, переконань батьків, то можеш обрати будь-яку професію. І вона буде подобатися саме тобі, а не бабусі або кращій подрузі. Якщо ти незалежна – ти з більшою вірогідністю зможеш займатися тим, що робить щасливою саме тебе. Навіть якщо колись ти зрозумієш, що справа вже не викликає радості,  зможеш собі в цьому чесно зізнатися – і обов’язково знайдеш щось нове! Якщо чужа думка та розумні поради для тебе не важливіші за власні відчуття – твоє коло спілкування буде складатися виключно з приємних людей. Тому що тільки ти вирішуєш, чи хочеш витрачати час на людину, яка того зовсім не варта – лише через почуття ввічливості або обов’язку. Коли ти незалежна, ти сама визначаєш – коли і скільки тобі народжувати дітей, і чи бажаєш ти дітей взагалі. І головне, тільки ти знаєш – кого ти хочеш бачити у ролі бойфренда чи чоловіка. Твої головні «радники» - це твої власні почуття. Чудово, правда?

2. Відповідальність

Якщо ти незалежна – можна з великою ймовірністю стверджувати, що ти відповідальна. Це досить рідкісна якість, тому пишайся цим. Причому річ не тільки в тому, що ти завжди приходиш вчасно, не затримуєш дедлайни та виконуєш свої обов’язки бездоганно. Відповідальність – це вміння здійснювати свій вибір, піклуватись про себе самостійно, не розраховуючи на оточуючих; а також свідоме ставлення до своїх бажань, потреб і прагнення до їх реалізації. Іншими словами – це спокійне, обмірковане ставлення до свого життя та прийняття наслідків власних дій. Якщо ти відповідальна – ти завжди розраховуєш на власні сили, не шукаєш винних у неприємних ситуаціях і розчаруваннях, які неодмінно трапляються на шляху кожного. Але, скоріш за все, таких ситуацій в твоєму житті буде значно менше – по тій простій причині, що відповідальні люди не схильні до імпульсивних рухів, спонтанних кардинальних змін та прийняття рішень, через які потім ненавидять себе та мріють повернути час назад. Твоя відповідальність стоїть на сторожі твого психологічного та емоціонального комфорту – хіба це не привід ще раз зрадіти цьому?!

3. Ти ставиш цілі – і йдеш до них

Вміння планувати своє майбутнє (для початку лише в уяві або у вигляді списку на аркуші паперу) – це прерогатива сильних і незалежних особистостей (незважаючи на те, що ця комбінація слів обросла сотнями мемів – це все одно круто!). Відкриємо тобі таємницю: переважна більшість людей взагалі не мріє! Якщо ти вмієш це робити – став собі лайк. А якщо не тільки мрієш, а й кожен день робиш те, що наблизить тебе до здійснення бажань – можеш сміливо ставити два! Насправді, тільки незалежні люди мають сміливість мріяти, виокремлювати свої бажання від чужих та завзято йти до них. Незалежність – це коли ти дозволяєш собі вийти із зони комфорту, долати труднощі та не зациклюватися на невдачах, якщо щось йде всупереч твоїм планам. 

4. Впевненість

Впевненість – один з головних бонусів незалежності. Лише впевнена в собі людина може собі дозволити бути абсолютно непідвладною стороннім думкам та судженням. Причому ця впевненість стосується не лише зовнішності, що саме по собі дуже і дуже непогано, а й всього, що тебе оточує. Ти впевнена у вірності шляху, своїх цінностях і цілях, своєму виборі. Можливо, ти вважаєш, що це не перевага, а норма, але запевняємо тебе – це не так. Більшість людей перебуває в постійних сумнівах і переживаннях з приводу нової роботи, вибору партнера та необхідності щось змінити у власному житті. На противагу їм, ти, приймаючи рішення, більше не вагаєшся. Тому в твоєму житті більше стабільності та рівноваги, адже ти постійно у русі. Твій внутрішній спокій допомагає приймати вірні рішення і завжди відчувати себе «в потрібний час в потрібному місці». Можна ще додати – з необхідними людьми. Тому що все-таки можливість вибору – це ще не все. Набагато краще, коли ти в своєму виборі не сумніваєшся. Ти знаєш, чого хочеш і ніколи не хвилюєшся, що можеш цього не отримати. Можливо, саме тому завжди отримуєш завдяки  вражаючій впевненості.

5. Самодостатність

Це зовсім не означає, що тобі ніхто не потрібен. Самодостатність – не синонім егоїзму та самотності, а, скоріше, незалежності. Ти із задоволенням спілкуєшся в багатьма людьми, але тобі комфортно бути наодинці – тому ти не відчуваєш гострої необхідності в комусь. Поняття «любовна залежність», «деструктивні відносини», «хвороблива прихильність» тобі невідомі. Оточуючі це відчувають і тягнуться до таких особистостей. Крім того, якщо ти самодостатня, то навряд жалієшся оточуючим, страждаєш депресіями або згадуєш екс-бойфренда, дивлячись мелодрами і поїдаючи шоколадний торт. Самодостатність – це дар, який оберігає тебе від сумних спогадів, стресу та розчарувань. Крім того, самодостатність як риса характеру означає, що ти не схильна вірити чужим думкам, з легкістю відрізняєш власні бажання від нав’язаних ззовні та керуєшся лише своїми принципами.

Така поведінка не може не викликати захоплення і повагу. Ми – тобою пишаємося! Ти дійсно крута. З Днем незалежності, сильна та незалежна! 

6 способов поднять настроение близкому человеку

Простые, но эффективные подсказки от психологов.

Твоя жизнь / Психология

19 сентября 2017

Чем может обернуться невинный шопинг?

Психологи озвучили самые печальные последствия шопинга...

Твоя жизнь / Психология

18 сентября 2017

Надо прочитать

10 заповедей счастливого человека

Какой бы сложной ни была ситуация (даже если болезнь, даже если не одна), мы можем ее изменить. 

Твоя жизнь / Психология

14 сентября 2017

Это интересно

Стив Джобс: шесть упражнений для тренировки мозга

Гениальный креативщик, гуру в мире IT-технологий, человек, изменивший мир, на протяжении многих лет практиковал медитацию осознанности. Она помогала ему снимать стресс, прояснять ум и развивать креативность.

Твоя жизнь / Психология

14 сентября 2017

Loading...
Это интересно

Как составить идеальную карту желаний

Помечтать любит каждая из нас. Но знаешь ли ты, как сделать правильную карту желаний, которая поможет реализовать все все твои планы?

Твоя жизнь / Психология

13 сентября 2017

7 уроков, которые я извлекла к 30 годам

Маркетолог Лорен Мэндел делится личной историей: какие жизненные выводы она сделала в это время. 

Твоя жизнь / Психология

13 сентября 2017

Загрузка...

20 мудрых цитат о тридцатилетних

Знаменитости о заветной цифре, когда кажется, что жизнь только начинается

Твоя жизнь / Психология

13 сентября 2017

Психологи рассказали, как притягиваются люди

Современные ученые не устают искать закономерности, которые ведут к счастливым и гармоничным отношениям.

Твоя жизнь / Психология

12 сентября 2017

Лучшая профилактика от простуды

Положительные эмоции и уверенность в лучшем будущем не дают болезням ни единого шанса. Они выступают в роли топлива для иммунитета.

Твоя жизнь / Психология

11 сентября 2017

Отпуск закончен: как победить осеннюю хандру

Вернутся в нормальный режим будней помогут наши советы.

Твоя жизнь / Психология

7 сентября 2017

Почему ты не любишь свои фотографии

Психологи нашли этому научное объяснение.

Твоя жизнь / Психология

6 сентября 2017

Психологи рассказали, чем лечить бессонницу

Тебе даже в аптеку не придется идти…

Твоя жизнь / Психология

5 сентября 2017

Умерла Луиза Хей: вспоминаем душеисцеляющие цитаты психолога

Сохрани их и перечитывай каждый день!

Твоя жизнь / Психология

2 сентября 2017

4 совета для самопиара

Если ты хочешь чего-нибудь добиться в этой жизни, то без самопиара не обойтись. Советы от экспертов.

Твоя жизнь / Психология

30 августа 2017

Как не впасть в осеннюю депрессию

Как поддерживать хорошее настроение в осеннюю пору? Не унывать и держать свое настроение под контролем тебе помогут наши советы.

Твоя жизнь / Психология

28 августа 2017