Масаж сухою щіткою: проста домашня процедура для краси шкіри
Ефективний спосіб зробити шкіру тіла гладенькою
АВТОР: Анастасія Леонова
ФОТО: Офіційні сайти брендів та Instagram-акаунти, Instagram: @rosiehw
опубліковано: 20 жовтня 2024
Самомасаж — одна з найбільш приємних і корисних компонентів beauty routine. Якщо ти ще не запровадила до свого повсякденного догляду процедуру масажу сухою щіткою, саме час познайомитися з нею ближче і спробувати — а з нашого матеріалу ти дізнаєшся про її переваги й техніку виконання.
Користь drybrushing для шкіри
Масаж сухою щіткою недаремно вже роками є улюбленою процедурою дівчат з усього світу і wellness-інфлюенсерок. Він комплексно впливає на тіло і стан шкіри:
- пришвидшує циркуляцію крові й лімфи;
- знімає набряки;
- активізує синтез колагену, перешкоджаючи втраті еластичності шкірного покриву;
- відлущує змертвілі частки епідермісу;
- поліпшує поглинання косметичних продуктів, нанесених після масажу, і підвищує їхню ефективність;
- допомагає розслабити мʼязи;
- тонізує шкіру;
- запобігає появі врослого волосся;
- робить шкіру мʼякою і гладенькою.
Чи не правда, суттєвий список плюсів для beauty-ритуалу, який є нескладним, приємним і таким, що не вимагає значних витрат часу й коштів?
Аргументів за те, щоб спробувати, багато!
Чим і як робити масаж
Найкращим вибором для масажу буде дерев’яна щітка з натуральною щетиною — наприклад, інструмент від бренду The Body Shop має довгу ручку, тому ти зможеш комфортно пропрацювати все тіло, і овальну робочу частину з кактусовою щетиною. Або зупини свій вибір на компактній моделі, що лягає в долоню, — її буде зручно брати із собою в поїздки.
Щетина має бути достатньо пружною і густо набитою, але при цьому не дряпати шкірний покрив і не завдавати болю. Не зберігай щітку в душовій кабіні або коло ванни, щоб волога не призвела до появи тріщин у корпусі чи втрати властивостей щітки. Проводь процедуру перед купанням, а не після: із самої її назви зрозуміло, що й тіло, й щітка мають бути повністю сухими, без води, кремів та олій на шкірі.
Перед масажем розігрій тіло — мʼяко розгладь шкіру долонями, склади руки навхрест на грудях і притисни їх до пахв, де розташовані лімфатичні вузли.
Починай масаж із ніг, рухаючи щіткою знизу догори: масажуй шкіру за напрямком руху крові судинами в бік серця. Висхідними вертикальними рухами дійди від кісточок ніг до колін, потім — від колін до сідниць. Не масажуй зону під колінами, де є лімфовузли, і внутрішню частину стегна. Сідниці, лікті й коліна можна пропрацьовувати коловими рухами за годинниковою стрілкою. Масажуючи руки, просувайся від запʼястків до плечей. Під час перших процедур роби в кожній зоні по декілька повторень, а згодом можеш збільшувати їхню кількість і тривалість масажу.
Знайшовши час на масаж сухою щіткою 2-3 рази на тиждень, ти помітиш, наскільки шовковистою і пружною стала шкіра тіла.
@beautyxbodyco
Техніка безпеки
Перш ніж почати регулярно робити масаж сухою щіткою, не зайвим буде проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем, дерматологом, флебологом чи іншим профільним фахівцем, у якого ти проходиш обстеження. Це слід зробити, якщо ти маєш сумніви, чи підходить процедура саме тобі з огляду на стан здоровʼя. Як і будь-яка маніпуляція, що впливає на організм, масаж має ряд протипоказань, серед яких:
- наявність хронічних або гострих шкірних захворювань: акне, псоріазу, атопічного дерматиту та ін.;
- тонкі, близько розташовані до поверхні шкіри судини;
- варикозне розширення вен;
- великі родимки або значна їхня кількість;
- ранки, подразнення, висипання, алергічні реакції, сонячні опіки;
- підвищена температура тіла.
У день проведення процедури не використовуй скраби й пілінги для тіла, а також будь-які засоби, що можуть містити кислоти, сечовину або денатурований спирт, щоб не подразнити шкіру і не відчувати печіння. Після сухого масажу прийми душ і рясно нанести на тіло батер, олію або поживний крем — так ти допоможеш відновитися гідроліпідній мантії, захистиш шкіру від зневоднення і подбаєш про її мʼякість. Приємного beauty-ритуалу!
@crumb.ukraine