Эксклюзив: отрывок из новой книги Пауло Коэльо "Шпионка"

LIFESTYLE / Культура
18 ноября 2016
Фото: Getty Images

Романы бразильского писателя Пауло Коэльо напечатаны тиражом более 190 миллионов экземпляров - мы уверены, что хотя бы одна из этих книг живет на твоей полке.

Новый роман Коэльо - история загадочной Маты Хари, скандально известной танцовщицы и куртизанки, обвиненной в шпионаже. Предлагаем тебе ознакомиться с отрывком будущего бестселлера, который вот-вот выйдет в украинском переводе.

Фрагмент из романа предоставлен издательством "Клуб Семейного Досуга".

******

Ми всі знаємо, що я помру не через безглузді зв’язки зі шпигунством, а через своє рішення бути тією, ким я мріяла, а ціна мрії завжди висока.

Стриптиз уже існував і був дозволений законом з кінця минулого століття, але його завжди вважали простою демонстрацією плоті. Я перетворила цей гротескний спектакль на мистецтво. Коли стриптиз заборонили, я могла продовжувати свої вистави, оскільки вони були в межах закону і я була далекою від вульгарності інших жінок, які роздягалися на публіці.

Серед відвідувачів моїх вистав були композитори (Пуччіні та Массне), посли (фон Клюнт і Антоніу Гувеа), магнати на кшталт барона Ротшильда й Гастона Меньє. Я насилу повірила, що зараз, на момент написання цих рядків, ніхто з них і пальцем не поворухнув, аби звільнити мене. Врешті несправедливо звинувачений капітан Дрейфус не повертається з острова Диявола? Багато хто буде наводити докази: він невинен! Так, але я теж невинна. Не існує жодного конкретного доказу проти мене, крім того, що я звикла розхвалювати себе для підвищення власної важливості, коли вирішила покінчити з танцями, хоч і була визначною танцівницею.

******

Ким була Мата Харі, яка дощового дня сіла в поїзд на одному з багатьох паризьких вокзалів? Та Мата Харі не знала, що приготувала для неї доля, а лише вірила, що їхала до країни з мовою, дещо схожою на її власну, тому вона там ніколи не пропаде.

Скільки мені було років? Двадцять? Двадцять один? Мені не могло бути більш ніж двадцять два, хоч у паспорті, який узяла із собою, записано, що я народилася 7 серпня 1876 року, тоді як того дня, коли поїзд прямував до Берліна, у газетах стояла дата 11 липня 1914 року. Я не хотіла підраховувати, мене більше цікавили події п’ятнадцятиденної давності. Жорстокий злочин у Сараєво позбавив життя ерцгерцога Фердинанда і його вишукану дружину, чиєю єдиною провиною була присутність поряд із чоловіком, коли божевільний анархіст вистрілив.

В усякому разі, мені було абсолютно байдуже до інших жінок у вагоні. Я екзотична пташка, котра їхала землею, спустошеною духовною бідністю людей. Лебідь серед качок, які відмовляються рости, побоюючись невідомості. Я роздивлялася пари навколо й почувалася абсолютно беззахисною. Я мала багато чоловіків, але тут сама й не маю поряд нікого, хто подав би руку. Насправді я відмовила багатьом чоловікам, які пропонували мені кохання: я вже мала певний досвід у житті й не хотіла його повторювати. Страждати через людину, котра на це не заслуговує, і, зрештою, продавати своє тіло за набагато нижчу ціну — гадану надійність домашнього вогнища.

Чоловік, який супроводжував мене, — Франц Олав, — дивився у вікно зі стурбованим виразом обличчя. Я поцікавилася причиною його стурбованості, але він не відповів. Тепер, перебуваючи під його контролем, я вже не мусила ні за що відповідати. Моїм завданням було танцювати й танцювати, хоч уже й не мала колишньої гнучкості. Проте достатньо кількох тренувань, особливо завдяки моїй любові до коней, і я точно буду цілком готова до дня прем’єри. Франція мене більше не цікавила: витягнувши всі соки, вона відкинула мене, надавши перевагу російським артистам, які народилися, можливо, в інших країнах — Португалії, Норвегії, Іспанії — і повторювали той самий трюк, що і я. Покажіть якусь екзотику, котрої ви навчилися у своїй країні, і завжди жадібні до новинок французи вам точно повірять.

На дуже нетривалий час, але повірять.

Поки поїзд просувався вглиб Німеччини, я бачила солдатів, які рухалися до західного кордону. Безліч батальйонів, гігантських кулеметів і гармат, які штовхали коні.

Я знову спробувала розпочати розмову:

— Що відбувається?

Але дістала лише загадкову відповідь:

— Хоч би що відбувалося, я хочу знати, що ми можемо розраховувати на вашу допомогу. Зараз артисти дуже важливі.

Він не міг говорити про війну, адже у французьких газетах нічого про це не писали. Їх усіх перш за все турбували чутки із салонів або скарги якогось кухаря на втрату урядової нагороди. Країни ненавиділи одна одну, але це було нормально.

Коли країна стає найвпливовішою у світі, вона мусить за це заплатити. Англія побудувала імперію, у якій ніколи не сідає сонце, але спитайте будь- кого, що б він хотів побачити — Лондон чи Париж, і, без сумніву, у відповідь ви почуєте про місто, котре перетинає річка Сена, з численними соборами й безліччю бутиків, театрів, художників, музикантів і відомих на весь світ кабаре — «Фолі-Бержер», «Мулен Руж» та «Лідо» — для сміливіших.

Достатньо було запитати, що важливіше: вежа з надокучливим годинником і король, який ніколи не з’являється на публіці, чи гігантська сталева будова, найбільша вертикальна вежа у світі, котра стала відомою в Європі під ім’ям свого творця, — Ейфелева вежа. А монументальна Тріумфальна арка, а Єлисейські поля, де пропонують найкраще, що можна купити за гроші!

Англія з усією своєю могутністю також ненавиділа Францію, але зовсім не тому готувала тепер військові кораблі. Поки поїзд їхав німецькою землею, я бачила, як дедалі більше солдатів прямує на захід. Я знову наполягала на розмові з Францом і знову дістала
таку саму загадкову відповідь. 

— Я готова допомагати, — промовила я. — Але як можна допомогти, якщо не знаєш чим?

Він уперше відірвався від вікна й повернувся до мене.

— Я теж не знаю. Мене найняли, щоб доставити вас до Берліна, організувати вам танцювальний виступ для нашої аристократії й одного дня (точна дата мені невідома) відвести до міністерства закордонних справ. Один із ваших прихильників звідси дав мені достатньо грошей, аби укласти з вами договір, попри те, що ви одна з найекстравагантніших артисток, яких я знаю. Сподіваюся, мені заплатять достатньо, щоби покрити мої інвестиції.


Книга Пауло Коэльо "Шпионка" ("Шпигунка") выйдет в издательстве "Клуб Семейного Досуга" в декабре.

Що читати цього тижня: 3 новинки нон-фікшн літератури

Історія Uber, змінені стани як двигуни прогресу та наукове дослідження про "супербосів"

LIFESTYLE / Культура

23 сентября 2017

Надо прочитать

Самые ожидаемые сериалы этой осени

Бери на заметку!

LIFESTYLE / Культура

23 сентября 2017

Лучшие песни 2017 года

Смотри клипы исполнителей, которые взорвали Интернет в 2017 году.

LIFESTYLE / Культура

23 сентября 2017

Надо прочитать

5 музичних причин піти на концерт Warhaus

24 вересня до Києва повертається Маартен із Balthazar із сольним проектом Warhaus.

LIFESTYLE / Культура

22 сентября 2017

Loading...
Надо прочитать

5 лучших фильмов, снятых по книгам Стивена Кинга

Король ужасов празднует день рождения.

LIFESTYLE / Культура

21 сентября 2017

Топ-9 проникливих треків вересня

Новий сезон – новий плейлист. 

LIFESTYLE / Культура

21 сентября 2017

Загрузка...
Это интересно

Первый постер: как выглядит Алисия Викандер в роли Лары Крофт

Удастся ли молодой звезде переплюнуть Анджелину Джоли? 

LIFESTYLE / Культура

19 сентября 2017

Автор «Секс в большом городе» рассказала, почему Кэрри рассталась с Эйданом

Причина очень личная

LIFESTYLE / Культура

18 сентября 2017

Надо прочитать

В Лос-Анджелесе назвали лучшие сериалы 2017 года

А твой люьимый есть среди победителей? 

LIFESTYLE / Культура

18 сентября 2017

Это интересно

Топ-5 фильмов для девушек, которые заставят снова поверить в любовь

Обязательно посмотри хотя бы один из них!

LIFESTYLE / Культура

17 сентября 2017

Появился первый тизер "50 оттенков свободы"

Превью сиквела "50 оттенков серого".

LIFESTYLE / Культура

16 сентября 2017

Надо прочитать

Топ-7 фильмов про беременность и роды

Нежные, смешные и трогательные фильмы про беременность и роды.

LIFESTYLE / Культура

15 сентября 2017

Надо прочитать

Красивый и талантливый: 10 лучших ролей Тома Харди

Сегодня исполняется 40 лет одному из самых талантливых актеров современности — Тому Харди.

LIFESTYLE / Культура

15 сентября 2017

Это интересно

Канал HBO придумал, как сохранить в тайне финал "Игры престолов"

Гениальный ход!

LIFESTYLE / Культура

14 сентября 2017

Электронные книги: Cosmo-гид по украинским e-books

Самые продвинутые издательства, цены на книги и другие явки и пароли.

LIFESTYLE / Культура

14 сентября 2017