Логотип Євробачення: чи стане українське намисто світовим трендом?

Твоя жизнь / Lifestyle
6 февраля 2017

 

«Немає жінки, котрій не пасувало би коралове намисто!» – каже український дизайнер аксесуарів Олена Литвинова. Цілком імовірно, що для неї – так само, як і для багатьох інших цікавих українських виробників прикрас, – нинішній рік стане дуже успішним. Адже креативне рішення рекламної агенції Banda та студії Republique використати у логотипі київського Євробачення–2017 образ нашого традиційного намиста обов’язково приверне додаткову увагу до українських аксесуарів.

Eurovision brand video from banda on Vimeo.

До речі, світові дизайнери вже кілька років поспіль приглядаються до української етніки. Згадаймо лише, як американський Vogue 2015-го назвав українську вишиванку, варіації якої тоді з’явилися в колекціях відразу кількох провідних будинків моди, трендом сезону, а цієї зими щось подібне відбувалося з традиційними гуцульськими «волохатими» шубами. Тепер настала черга аксесуарів? Литвинова сподівається, що так.

«В нашого бренда LITA Jewelry є клієнти у Великобританії, Прибалтиці, інших країнах Європи, – розповідає Олена. – Наразі наврядчи можна стверджувати, що у звичайного європейця зараз є інтерес до української етніки – такі речі купують переважно представники діаспори: в Канаді та США дуже люблять традиційні мотиви. Але саме Євробачення – з цим логотипом та всією, вибудованої навколо нього візуальною концепцією, – приверне увагу до українського етносу та, звісно, наших аксесуарів. Логотип дуже сучасний. Так, тут пряме цитування етно-мотивів – але не тих, що можна побачити лише в музеях, а живих, актуальних. Цього ж принципу дотримуюсь і я як дизайнер: наші намиста чи кольє можна просто вдягти з білою футболкою та джинсами, адже це речі, котрі дуже легко вписуються в актуальну сasual-концепцію.»

Переконатися, що це саме так, дуже легко – варто лише поглянути на аксесуари вітчизняних дизайнерів.

 LITA Jewelry

Samykina

SUR ceramic jewelry

«Коли ми читаємо якісь історичні записи та свідоцтва, то розуміємо, що для людей з-за кордону українка завжди асоціювалася з дівчиною у вишиванці та обов’язково у намисті», – каже Литвинова. Тож яким воно було і є, українське намисто?

1. Матеріал

Традиційні українські намиста виготовлялися з коралу, бурштину або скла: в залежності від рівня достатку жінки. Бурштин був особливо розповсюджений на Лівобережній Україні, де, власне, його і видобувають. Також популярним матеріалом для намиста було скло – особливо венеційське, муранське. А вже дещо пізніше для виготовлення намист почали використовувати бісер. Також часто намистини у низці доповнювалися дукачами – прикрасами у вигляді монет, а у Карпатах – згардами: оберегами у вигляді хреста.

2. Значення

Намисто – це оберіг, він не просто так прикриває зону серця. Тому й до кожної життєвої ситуації обирали свій варіант: деякі речі носилися в піст, деякі – в скорботні дні, щось – у будні, щось – у свята. Вважалося, що українська жінка не з’явиться на вулиці без намиста: вважалося, ніби вона вийшла оголеною.

3. Вартість

Найпопулярніші намиста – з коралу – звісно, були дорогим, адже цей матеріал був імпортним, потрапляв до України з середземноморських країн. Проте саме коралові намиста цінувалися найбільше: навіть у жінок із бідних родин хоча б дві тоненькі коралові низки завжди були. Їх носили з гордістю та передавали у спадок дочкам і онучкам. Зараз натуральний корал також коштує надзвичайно дорого – вартість деяких намист може складати близько 300 тис. гривень. Та сьогодні техніка і наука дозволяють виробляти набагато дешевший тонований корал: усередині він білий – колір нанесено лише зовні. Майже весь червоний корал, який ми зараз бачимо в Україні, – тонований. Але цей факт у жодному разі не свідчить про його несправжність: це дійсно натуральний природний матеріал, з якого виробляються сучасні, якісні намиста, що так само можуть слугувати оберегом, передаватися у спадок та, звісно, просто прикрашати жінок.

«Тема сучасного етно дуже актуальна, – резюмує Литвинова. – Зараз зв’язок зі своїм родом, своїми пращурами є дуже важливим, адже що більш глобалістичним стає світ, то важливішою в ньому є роль індивідуальності. І йдеться не про архаїчно-традиційні прикраси, котрі можна носити лише під вишиванку, класичний український стрій, а про сучасні актуальні речі: прикраси максимально доступні та зрозумілі для сучасних жінок – як в Україні, так і в усьому світі.»

До речі, саме з такими речами від найкращих вітчизняних дизайнерів прикрас можна буде ближче познайомитися вже цими вихідними, 11–12 лютого, в Києві на Десятинній, 12, де відбудеться перший цьогорічний маркет українських брендів одягу, взуття та аксесуарів «Всі. Свої | Великі знижки». 

На своих местах: делаем органайзер для белья по видео

Если тебе надоел бардак в бельевом шкафчике, смотри, как делать органайзер для белья своими руками.

Твоя жизнь / Lifestyle

19 августа 2017

Об этом все говорят

70-каратный бриллиант и торт размером с дом: сеть обсуждает свадьбу русского олигарха

Ты только посмотри на этот камень!

Твоя жизнь / Lifestyle

18 августа 2017

Надо прочитать

8 причин посетить Фестиваль-открытие Года языков в Киеве

Концерты немецких и украинских групп, кулинарные мастер-классы и кукольный театр знаменитого Олафа Мёллера.

Твоя жизнь / Lifestyle

18 августа 2017

Киев попал в десятку худших для жизни городов по версии издания The Economist

Наша столица продемонстрировала самое стремительное снижение позиций, потеряв 21,4% в рейтинге.

Твоя жизнь / Lifestyle

16 августа 2017

Loading...
Надо прочитать

в Одессе состоится четвертый отборочный тур «Забега на каблуках» от Cosmopolitan

Одесса, готовься! 

Твоя жизнь / Lifestyle

16 августа 2017

Надо прочитать

Логотипы ВДНХ и Евровидения стали лучшими на конкурсе дизайна

Их оценили на международном конкурсе. 

Твоя жизнь / Lifestyle

15 августа 2017

Загрузка...
Надо прочитать

Украинка Элина Свитолина стала четвертой ракеткой мира

Спортсменка выиграла турнир в Торонто.

Твоя жизнь / Lifestyle

14 августа 2017

Об этом все говорят

«Игра престолов» по-украински: кто из звезд исполнил бы главные роли?

До слез!

Твоя жизнь / Lifestyle

11 августа 2017

Надо прочитать

Идеальная свадьба в центре Киева

Если ты планируешь провести торжество в пределах города.

Твоя жизнь / Lifestyle

10 августа 2017

Об этом все говорят

Это, пожалуй, самый странный тату-тренд последних лет

ТАКОГО мы еще не видели!

Твоя жизнь / Lifestyle

10 августа 2017

Это интересно

Дизайнеры Дольче и Габбана станцевали с Веркой Сердючкой

А я иду такая вся в Dolce & Gabbana. Я иду такая вся, на сердце рана...

Твоя жизнь / Lifestyle

10 августа 2017

Лунное затмение 2017: все, что тебе нужно знать

Оно начнется в 21:20 по киевскому времени!

Твоя жизнь / Lifestyle

7 августа 2017

Успенский пост 2017: даты, традиции и календарь питания по дням

 Успенский пост – самый женский и вкусный пост в году! Как правильно питаться и соблюдать традиции.   

Твоя жизнь / Lifestyle

7 августа 2017

Надо прочитать

Сеть взорвал Twitter аккаунт "Кавун з Баржі"

Очень смешной аккаунт!

Твоя жизнь / Lifestyle

4 августа 2017

Стань фотокорреспондентом Huawei в Европе

Заманчиво!

Твоя жизнь / Lifestyle

4 августа 2017