На великі екрани виходить перша голлівудська стрічка про Голодомор в Україні

LIFESTYLE / Культура
17 февраля 2017
Катя Ильина
Фото: кадры из фильма

В Україні часів Голодомору та сталінського терору розгортається епічна любовна історія молодих людей Юрія (Макс Айронс) і Наталки (Саманта Баркс). Видовищна масштабна картина про кохання, честь і нескорений дух нації, знята міжнародною командою кінематографістів з британськими, голлівудськими і українськими акторами у головних ролях.

Ця любовна історія, знята в Україні, висвітлює один із найбільш руйнівних періодів в історії сучасної Європи. До зіркового складу виконавців долучилися Баррі Пеппер, Тамер Хассан і Теренс Стемп, а також українські актори Олександр Печериця та Остап Ступка.

Режисером фільму став Джордж Менделюк, а сценарій створив Річард Бачинський-Гувер на основі свого оригінального твору. Продюсером фільму виступив Ян Ігнатович.

Українська прем’єра фільму запланована на 22 лютого 2017 року.

У ГОЛОВНИХ РОЛЯХ

На роль молодого селянина Юрія, який їде до Києва вчитися мистецтву і стає політичним в'язнем та ризикує всім, аби возз'єднатися з дружиною було запрошено британського актора Макса Айронса.

Макс Айронс залюбки погодився зіграти у художньому фільмі про жахи Голодомору: «Ми знаємо чимало драматичних історичних подій, та по цей період української історії, що позначився на житті десятків мільйонів людей, говорили не часто. Коли я познайомився з Джорджем, то зрозумів наскільки пристрасно він хоче повідати цю історію».

Готуючись до ролі, Айронс вивчав українську історію та навіть брав уроки малювання, щоб більш реалістично імітувати роботу свого персонажа на екрані. «Мене зацікавили випробування, що випали на долю Юрія та мужність з якою він їх долав. Він чимало долає і багато страждає. Мені власне і захотілося розповісти про цей унікальний для багатьох українців досвід, дослідити цю історію», - підсумовує Айронс.

За словами Менделюка, Айронс поєднує класичну акторську школу та емоційну глибину, що дозолило йому розкрити свого персонажа. «Політика Сталіна серйозно вплинула на історію Юрія та Наталки, і ми потребували актора, який спромігся би це передати. Макс дивовижний, професійно підготовлений та водночас готовий вкладати в роль свою душу. І це помітно на екрані. Я вважаю, у великих акторів мусить бути таємниця, яку вони виголошують вустами своїх персонажів. Не знаю, що там за таємниця в Макса, однак вона відчутна на екрані й саме вона приваблює аудиторію».

Британська актриса Саманта Баркс, яка засвітилася у мюзиклі «Знедолені» (2012), радо сприйняла виклики, пов'язані з її героїнею Наталкою. «Ця роль - мрія кожної акторки, адже життя Наталки сповнене як падінь, так і злетів. Від кохання та одруження, ми переходимо до розлуки з чоловіком та збезчещення радянським офіцером. Читаючи сценарій, бачачи, які жахи довелося пережити Наталці, я була вражена. Я знала, що ця роль - це справжній вихор», - каже акторка.

Побачивши гру Баркс у «Знедолених» , Менделюк відчув, що темперамент 26-річної актриси ідеально підходить волелюбній героїні «Гірких жнив». «Як і чимало молодих людей, Саманта нічого не знала про Голодомор, але з пристрастю віддалася ролі та зіграла просто блискуче. Саманта і Макс оживили епічну історію любові в «Гірких жнивах»».

Айронс був глибоко вражений грою своєї партнерки, яка зіграла бентежну дружину Юрія. «Саманта – напрочуд пристрасна актриса. Наталка, подібно до Юрія, вирушає у травматичну емоційну подорож. Ця роль вимагає актриси певного калібру, яка б змогла переконливо передати ці емоції. Саманта з цим запросто впоралася. Вона просто дивовижна», - ділиться враженнями Айронс. Головні актори не були знайомі до початку зйомок, але швидко знайшли спільну мову на знімальному майданчику. «У перший же день зйомок я мала грати в еротичній сцені, а ми навіть не зустрічалися, - пригадує акторка, - Ми встигли посміятися разом із цієї дивної ситуації: перший день зйомок, ми десь у лісі, оголені... еротична сцена. Просто чудово! Я подумала тоді, що це справжня халепа…чи все буде добре?». Все завершилося блискуче», - зізнається Саманта.

Як і більшість фільмів, «Гіркі жнива» фільмували не в хронологічному порядку, тому Баркс мусила стежити за розвитком і хронологією переживань своєї героїні. «Треба було завжди тримати все в голові і готуватися до зйомок у трагічних епізодах фільму. Перш ніж ступити на знімальний майданчик треба було ретельно підготуватися, налаштуватися на потрібний лад, оскільки доводилося грати стільки різних емоцій», - ділиться спогадами Баркс. Акторку вразив досвід зйомок у таких історично точних декораціях, створених художниками Мартіном Гічкоком і Володимиром Радлінським. «Коли ми знімали сцену, у якій партієць Сергій приходить у село та стріляє людей, я дізналася, що ті вантажівки в кадрі - справжні, що вони перевозили трупи у 1930-х роках. Ми з Люсі Браун, яка зіграла роль Олени, здригнулися, усвідомивши, що все це відбувалося насправді! Від цього фізично не вистачає повітря, і ви уже не можете залишитися байдужими», - зазначає Баркс.

Актриса була щасливою долучитися до фільму, який розповідає маловідомі сторінки європейської історії: «Я захопилася сценарієм і через те, що фільм знімали не українці, хоча ця трагічна історія і сталася в Україні. Люди мусять знати про Голодомор».

Знаний у Великобританії, як виконавець кіношних лиходіїв у фільмах «Бетмен: Початок» і «Порок на експорт» та сералі HBO «Гра престолів» , актор Тамер Хассан зацікавився можливістю зіграти злодія іншого типу в «Гірких жнивах». Його персонаж, більшовик Сергій, є для актора людиною брутальною зі своїми власними схибленими принципами. «Сергій, імовірно, найгірший зі злодіїв, яких мені довелося грати. Утім, він солдат і вважає, що чинить правильно, навіть попри те, що робить це з холодним серцем. Це дивовижна роль. На відміну від типового лиходія, Сергій набагато глибший. Ось він убивча машина, а наступного кадру зіщулена маленька дитина. Може з нього знущалися в дитинстві. Щось усередині турбує його та змушує чинити лихо», - пояснює Хассан.

Менделюк оцінив готовність Хассана зіграти безжалісного ставленика Сталіна. «Мені подобається недооцінена влада Тамера. Я думав про цю роль інакше, однак Тамер переконав мене, що зможе зіграти цю лиху маріонетку Сталіна. У фільмі він справляє враження справді лихого хлопця».


На роль Івана, гордого патріарха змушеного боротися проти більшовицьких окупантів потрібен був надзвичайно авторитетний актор. Класик британського кіно Теренс Стемп став знахідкою Менделюка. У «Гірких жнивах» Теренс став ідеальним втіленням архетипу діда.

Айронс насолоджувався кожною миттю граючи з ним. «Теренс Стемп мабуть найцікавіша людина, яку мені доводилося бачити. Він неймовірний актор. Він справді надихає. Він нагадав нам усім що, все що потрібно актору – це відчувати момент та обдумувати кожен крок», - ділиться спогадами Макс.

На знімальному майданчику, Менделюк був вражений підходом Стемпа до своєї ролі. «Він дуже стриманий актор, - говорить Менделюк, - Теренс не любить робити або говорити більше, ніж того вимагає епізод. Та коли він щось робить, цього не забудеш».

УКРАЇНА В УКРАЇНІ

«Гіркі жнива» можна було запросто зняти в Канаді, де центральні прерії разюче подібні до пшеничних полів України. Але творці фільму відчували, що необхідно знімати у тих районах, селах і містах, де власне і чинилися звірства Голодомору.

Київська продакшн-студія Radioaktive Film зібрала команду місцевих фахівців, яка б допомагала англо-американським акторам і знімальній групі. «Найбільшою проблемою було те, що місцева команда ніколи не працювала у таких масштабних проектах. У нас було 50 знімальних днів, 20 додаткових днів та ще кілька запасних днів. Довелося чимало попрацювати з реквізитом, трюками, піротехнікою, стріляниною та спецефектами. Іноді на майданчику працювало до трьох сотень людей з додаткового персоналу. Годі й казати про мовні бар’єри, сніг та холод», - зауважує один з продюсерів картини Чад Береджер.

Реконструкція широкомасштабної історичної трагедії цих теренів виявилася зворушливим досвідом для наших українських колег. «Для зйомок фільму потрібна велика команда. Більшість із цих людей жили в Україні. Чи не кожен, залучений до зйомок українець втратив когось під час Голодомору. То був дуже емоційний досвід, адже іноді ми знімали сцени, подібні до історій, що їм розповідали батьки, бабусі та дідусі. Для них це був важливій фільм, і цю значущість відчували всі», - коментує Ян Ігнатович. Менделюк отримав дозвіл знімати сільські сцени у Музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові. «Нам справді були потрібні автентичні декорації, я хотів знімати у справжніх хатах. У музеї ми знайшли столітні, ба навіть стоп’ятдесятилітні, хати», - зазначає режисер.

Надо прочитать

Создатели «Секса в большом городе» таки убьют Саманту

Третьей части фильма быть!

LIFESTYLE / Культура

22 октября 2017

Об этом все говорят

Новый клип "Ленинграда" "Кандидат" собрал 4 миллиона просмотров

В сети набирает популярность новый клип скандально известной российской группы "Ленинград".

LIFESTYLE / Культура

21 октября 2017

Это интересно

5 главных сериалов октября

Эти сериалы нельзя пропустить!

LIFESTYLE / Культура

21 октября 2017

Это интересно

Беспощадный слэшер «Пила» возвращается на большие экраны

Хэллоуин в лучший традициях жанра.

LIFESTYLE / Культура

20 октября 2017

Loading...

Режиссер «Твин Пикса» Дэвид Линч едет в Киев

Американский кинорежиссер приедет в Украину 16-18 ноября этого года. 

LIFESTYLE / Культура

20 октября 2017

Надо прочитать

Сериал на выходные: «Охотник за разумом»

10 серийное шоу о серийных маньяках и агентах ФБР.

LIFESTYLE / Культура

20 октября 2017

Загрузка...
Это интересно

Роковая блондинка Пенелопа Крус в тизере "Убийства Джанни Версаче"

Новая роль испанской актрисы!

LIFESTYLE / Культура

20 октября 2017

8 кращих музичних новинок жовтня

Додай їх у свій плейлист!

LIFESTYLE / Культура

18 октября 2017

Это интересно

Улюблені кліпи учасників групи 5 Vymir

Музиканти називають кращі кліпи 2017 року!

LIFESTYLE / Культура

18 октября 2017

Это интересно

Меган Маркл покидает сериал «Форс-мажоры»

Актриса завершит съемки в седьмом сезоне до конца ноября и покинет проект.

LIFESTYLE / Культура

17 октября 2017

Надо прочитать

Книга недели: «iWoz» Стив Возняк

Бестселлер New York Times!

LIFESTYLE / Культура

15 октября 2017

Это интересно

Названы самые сексуальные клипы всех времен

Составлен рейтинг из 30-ты самых сексуальных клипов всех времен и народов.

LIFESTYLE / Культура

14 октября 2017

Надо прочитать

Чтобы снять продолжение "Секса в большом городе" предлагают убить Саманту

Выход найден?

LIFESTYLE / Культура

14 октября 2017

Надо прочитать

Иван Дорн будет выступать от имени России на MTV Europe Music Awards

Артиста выбрал телеканал MTV Россия.

LIFESTYLE / Культура

12 октября 2017

Надо прочитать

Чудо-женщины: 8 сериалов с сильными женскими персонажами

В Международный день девочек вспоминаем сериальных чудо-женщин.

LIFESTYLE / Культура

11 октября 2017