Є проблема: 5 причин, чому ми відчуваємо втому

Твоя жизнь / Психология
Фото: Gettyimages
Cosmo

У тебе теж трапляються такі дні, коли ніби не працювала забагато, але почуваєшся, мов вичавлений лимон? Здається, не було жодних дедлайнів, стресів, конфліктів… Але ти однаково виснажена та позбавлена сил.

Ми допоможемо тобі розсекретити потаємних ворогів, які не дозволяють нам почуватися бадьорими та здоровими на всі 100%. У цьому матеріалі – п’ять причин та факторів, які висмоктують з нас енергію.

Недостатня кількість сну. Одного дня проводиш безсонну ніч за ноутбуком, а іншого – спиш десять годин поспіль? Тобі здається, що таким чином зможеш отримувати необхідну кількість енергії. Але насправді неякісний відпочинок працює тільки проти тебе. За даними Harvard Health важлива не кількість сну, а його якість. Тому навіть надміру довгий сон ставить під загрозу твоє самопочуття.

Нестача заліза. Спеціалісти відомої клініки Mayo розповідають, що дефіцит заліза в організмі провокує втому, роздратування, розсіяність уваги та загальну слабкість. Цей елемент життєво необхідний для постачання кисню до клітин та м’язів. Тому радимо додати до свого раціону продукти, які багаті залізом, а саме: яблука, яйця, зелень, горіхи, яловичину тощо. Ще один секрет – поєднуйте їх із продуктами, що містять вітамін С. Тоді залізо засвоюватиметься ще краще. 

Нерегулярні тренування. Якщо ти звикла наполегливо тренуватися у залі, регулярно займатися танцями або йогою, пропуск заняття із причини «мені кортить поніжитися у ліжку» може призвести до негативних наслідків. Дослідження вчених доводить, що 20-хвилинне фізичне навантаження вранці забезпечує гарний настрій та продуктивність на цілий день. Особливо це стосується людей, що ведуть сидячий спосіб життя. Вам допоможе гімнастика або хоча б коротка прогулянка протягом обідньої перерви.

Безлад на робочому місці. Чим більше об’єктів знаходиться перед очима, тим важче мозку сфокусувати увагу на важливих справах і фільтрувати інформацію, яка надходить до нього протягом дня. У результаті, ти напружуєшся і відчуваєш втому. Прибери своє робоче місце і створи атмосферу порядку та комфорту.

Неправильне харчування. Аби не втратити енергію та продуктивність протягом дня, важливо харчуватися у правильному ритмі. Тому не відкладай обід на потім, не снідай кавою та не забувай про вечерю, навіть якщо, як завжди, на дієті. 

Автор: Дар'я Андрійчук

 

Теги:
Рейтинг / 0
5 5 5