10 причин почати пити чай матча щодня

Тело / Здоровье
Фото: Getty Images
Cosmo

Протягом останніх років японський час матча здобув шалену популярність, а на батьківщині він був у тренді ще тисячу років тому. Нині мелений чай додають у різноманітні напої, страви, десерти та навіть косметичні засоби. Чай матча має оригінальний багатий смак і дарує не тільки смакову насолоду, а й користь. Чому потрібно пити матча щодня - читайте далі.

1. Матча багатий на антиоксиданти. Лікар-дієтолог Джена Горхем із Монтани зауважує, що порошок матча є настільки потужним джерелом антиоксидантів, що може зменшити рівень пошкодження клітин та запобігти розвитку хронічних захворювань.

Цікаво, що найкориснішим вважається перший врожай молодих паростків матчі. Його починають збирати через 88 днів після першого весняного дня.

2. Чай матча запобігає стресу. За результатами експериментів дослідників, напої з амінокислотою Л-Теанін, що є й у складі матча, здатні боротися з тривожністю, стресом і депресією.

3. Матча стимулює твій метаболізм. Для тих, хто худне до літа, матча стане чудовим напоєм, що спалює жири. При цьому чай не викликає жодних побічних ефектів, до прикладу, збільшення частоти пульсу, високий тиск тощо.

4. Матча робить тебе продуктивною. У дослідженні 2017-го року, опублікованому у Food Research International, стверджується, що люди, які пили матча регулярно, встигають сприйняти більше інформації за годину, ніж ті, хто пили звичайний зелений чай. Швидше за все, це пов’язано з високим вмістом Л-Теаніну, основного складника галлат епігаллокатехіну та кофеїну. Що ж, матча у насичений робочий день - одна з твоїх найкращих інвестицій!

5. Матча захистить твою шкіру від ультрафіолетових променів. Чай також уповільнює процес старіння, а ми усі знаємо, якими довгожителями є японці. Тож додавай його порошок до улюбленої маски.

6. Чай матча зміцнює кістки. Часто ми не замислюємось, наскільки важливо, аби наші кістки були міцними. Їхнє здоров’я впливає на нашу рухливість і дієздатність в цілому. За даними досліджень, матча зміцнює кісткову тканину, в свою чергу, знижуючи ризик розвитку остеохондрозу. Не забувай про цю перевагу!

7. Від матча ти отримаєш новий заряд енергії. Любителі цього чаю стверджують, що після випитого напою почуваються бадьоріше, ніж від чашки подвійного еспресо. А це все через те, що порошок матча містить втричі більше кофеїну, ніж альтернативні види заварених чаїв.

8. Чай матча сприяє здоровому рівню холестерину. Результати досліджень 2016 року доводять - порошок зеленого чаю матча знижує рівень поганого холестерину. А він накопичує жирні кислоти в артеріях, підвищує ризики серцевого нападу та інсульту. 

9. Матча запобігає онкохворобам. Поки що офіційних підтверджень про те, що матча лікує рак не існує, але вчені не припиняють досліджувати це питання. Однак вже відомого, що потужний антиоксидант, який міститься у матча, застосовується у профілактиці онкохвороб (передусім раку грудей, передміхурової залози та легенів).

10. Порошок матча - один з найкорисніших харчових барвників. Використовуй його для фарбування тіста, аби потішити друзів оригінальними смаколиками.

А ось декілька порад, як правильно обирати чай матча:

- звертай увагу на колір - він повинен бути яскраво-зеленим;

- надавай перевагу японському, а не китайському виробнику. Вважається, його упакування є якісним та перевіреним.

- не заощаджуй на матча! Часто виробники замість справжнього зеленого чаю додають листя сенча. 

Підготувала Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 6