12 найочікуваніших новинок Книжкового Арсеналу

LIFESTYLE / Культура
Cosmo

З 30 травня по 3 червня в Києві буде проходити сьомий Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал". Cosmopolitan зібрав новинки від українських видавництв, на які варто звернути увагу на Арсеналі.

НОН-ФІКШН

«Невимірне», Маргарет Геффернан

Видавництво Vivat

Книжка від авторки мотивуючих TED роликів для всіх, хто хоче змінити на краще те місце, де працює. У ній ідеться про комплекс дрібних щоденних думок і звичок, які ведуть до зростання й підтримання бізнесу: те, як ми говоримо, слухаємо, сперечаємося, думаємо, бачимо. Це не багаторічна програма, розрахована на мільйони доларів; ці маленькі кроки кожен може здійснювати в будь-який час, і саме такі маленькі кроки ведуть до великих позитивних змін.

«Дилема засновника бізнесу. Як попередити помилки й уникнути їх під час створення стартапу», Ноам Вассерман

Видавництво Vivat

Сформувати команду – найважливіший етап створення нового бізнесу. У більшості випадків саме «проблеми між людьми» призводять стартапи до кризи, а й іноді – до краху. Ця книжка дає системне рішення, що дозволяє побудувати бізнес та стійкому фундаменті та підвищити шанси на успіх. Якщо ви саме плануєте власну справу, то книга стане у нагоді.

«Пройти крізь стіни», Марина Абрамович

Видавництво ArtHuss

Видавництво ArtHuss підготувало український переклад автобіографії зірки сучасного перформансу – Марини Абрамович. Книжка «Пройти крізь стіни» була опублікована англійською наприкінці 2016 року. Це розповідь про життя найбільш знаної художниці, котра працює в жанрі перформансу, сповнена страху, болю, виснаження, небезпеки та безкомпромісного прагнення розширювати межі емоційних і духовних досвідів. Автобіографія може стати не лише ключем до розуміння Марини Абрамович, – а й новітнього мистецтва, історії постсоціалістичних країн і сучасності.

«365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини», Ганна Улюра

Видавництво ArtHuss

4 континенти, 60 країн, 365 книжок, деякі з них ви точно читали, а деякі — точно ні. Книга «365» – це короткі есе про 365 добрих книжок за версією українського літературного критика Ганни Улюри. Сто книжок із «365» супроводжують точні і майстерні колажі Крістіни Золотарьової, які подають свою версію прочитання класичних творів. Сподабається любителям класики та тим, хто хоче поновити свої знання.

«Як читати класиків», Ростислав Семків

Видавництво Pabulum

Ростислав Семків – літературознавець, критик та автор книги «Як писали класики». У новій книзі він веде читача непростим, проте цікавим шляхом: через різні жанри та творчість відомих письменників — від Олександра Дюма та Еміля Золя до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. За час подорожі читач навчиться розуміти книжки краще: вловлювати неочевидні сенси і зв’язки між текстами, отримувати задоволення від складного письма і, врешті, виробляти власні стратегії читання.

«Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті», Стівен Сломен і Філіп Фернбак

Видавництво Yakaboo Publishing

Американські коґнітивісти Стівен Сломен і Філіп Фернбак з перших сторінок переконують, наскільки мало ми знаємо про те, про що, здавалося би, знаємо багато. Абсолютна більшість людей не розуміє механізм дії приладів, якими ми користуємося щодня, навіть такі прості, як зливний бак унітазу. Попри це людство не тільки вижило, а й досягнуло нечуваних успіхів у розумінні й навіть опануванні навколишнього світу. Як так сталося?

Автори також пояснюють, чому навіть освіта і вільний доступ до інформації та наукових досягнень не рятує людей від схильності до упереджень, забобонів і помилок, а також розповідають, що з цим робити.

«Це Ван Гог», Джордж Роддам

Видавництво Старого Лева

Вінсент ван Гог – нідерландський художник-постімпресіоніст, один із найвидатніших та найвпізнаваніших митців ХIХ ст. За своє трагічно коротке життя він створив низку геніальних полотен, у кожному з яких відчувається особлива експресія. Ван Гог втілював у живописі своє емоційне сприйняття світу: чи то захоплення красою природи, чи відгук на людське горе.

Ця книжка – ілюстрований життєпис художника, своєрідна мозаїка з його біографії, фрагментів листування з братом Тео та знаменитих картин. Сподобається тим, хто цікавиться творчістю Ван Гога та захоплюється мистецтвом.

«Серійний переможець: п'ять дій для створення вашого циклу успіху», Леррі Вайдела

Видавництво Книголав

Як знайти енергію і час для нових ідей? Чому одним з нас вдається приваблювати успіх, а іншим – ні? Що є запорукою досягнення надмети? Відомий фінансовий консультант Леррі Вайдел дає відповіді на ці запитання, використовуючи досвіди мільйонерів, спортсменів і супер-бізнесменів. Мета автора ‒ «запустити революцію дії, розкрити потенціал цілої армії людей, що готові мчати вперед до великих, видатних речей, які вони справді хочуть робити – і які їм судилося зробити».

ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА

«За мить до падіння», Ноа Гоулі

Видавництво Vivat

Детективний сюжет з елементами трилера. Неподалік від Нью-Йорка в океан упав приватний літак. Двоє пасажирів дивом дісталися до берега. Це художник-невдаха Скотт Барроуз, який опинився на борту літака випадково, і чотирирічний Джей-Джей, син відомого медіамагната Девіда Бейтмана. Подія сколихнула всіх: поки ЗМІ та суспільний загал шукають винних, агенти кількох компетентних органів розслідують справжні обставини катастрофи.

Разом з екіпажем, заможною родиною Бейтманів і художником у літаку був успішний фінансист Бен Кіплінг із дружиною. І чи не кожен із цих одинадцяти осіб , як стає відомо з різних сюжетних ліній, мав свою таємницю, тож причиною падіння міг бути нещасний випадок, теракт, або навіть особиста помста.

«Середня стать», Джеффрі Євгенідіс

Видавництво Старого Лева

«Середня стать» — проникливий та багатогранний роман-епопея американського письменника грецького походження Джеффрі Євгенідіса. У книжці розповідається про Калліопу Стефанідіс і три покоління греко-американської сім’ї Стефанідісів, кожне з яких має свої секрети. Калліопа — не така, як інші дівчата. Та щоб зрозуміти, у чому ця відмінність та як її прийняти, вона повинна відшукати не один скелет у шафі своєї родини та розкрити жахливу таємницю. За цю книжку Джеффрі Євгенідіс отримав Пулітцерівську премію.

«Якщо подорожній одної зимової ночі», Італо Кальвіно

Видавництво Старого Лева

Читання переплетених сюжетів роману Італо Кальвіно доволі незвичне, бо від початку зрозуміло, що автор майстерно впліта читача в якусь гру. Спершу починаш читати начебто детективний роман, і на найцікавішому починаться інша оповідь, потім знову — інший роман, чи то психологічні нотатки у вигляді щоденника, трилер, ще один детектив, родинна сага, антиутопія — і все іншого й іншого автора.

У цій книжці загадці зібрано 10 художніх полотен, точніше перші глави оповідей різних авторів, де сюжети зовсім не схожі одне з одним. Літературна гра затягує, процес читання триває, виринають нові герої, сюжети, алюзії… І десь наприкінці все мусить скластися в один пазл. Сподобається любителям нестандартних сюжетів.

«Чоловік на ім’я Уве», Фредрік Бакман

Видавництво Книголав

Літературний дебют Фредріка Бакмана з’явився у 2012 році й вже встиг підкорити світ. На сьогодні продано більше п’ятьох мільйонів примірників книжки. Роман «Чоловік на ім’я Уве» ‒ смішна, іронічна, зворушлива, мудра історія про людей, які через ті чи інші причини стали непотрібні суспільству. Твір про щоденну мужність жити і бути собою. Уве ‒ добрий буркотун, якого неодноразово випробовувала доля. Вийшовши на пенсію, втративши кохану дружину, він змушений наново відшукувати сенс буття. Та чи хоче цього Уве? Яким би сумним не був його вибір, на чоловіка чекає ще багато любові, дружби і пригод. 

+ БОНУС

Бонусом для всіх книгоманів стане воркбук «ПРОЧИТАНЕ» від видавництва Pabulum, куди можна занотувати думки, обрати щось зі списку рекомендацій для прочитання, а також створити власний список з книжок придбаних на Книжковому Арсеналі.

Рейтинг / 0
5 5 4