5 дивовижних фактів про мову тіла, про які варто знати кожній

Твоя жизнь / Психология
Фото: Getty Images
Cosmo

Як би ти не намагалась приховати свої справжні думки, твої рухи та вираз обличчя можуть розкрити усі секрети. До прикладу, ти познайомилась з новим хлопцем у соціальній мережі. Він запросив тебе на перше побачення, і тобі кортить вдавати холодну королеву. Але насправді твої коліна нервово трясуться, ти покусуєш нижню губу та не можеш всидіти на стільці… В усіх цих мимовільних рухах «читаються» твої справжні емоції. І дослідники Університету Неймегену підтверджують, що інколи наші емоції легше розпізнати згідно з мовою тіла. Більше цікавих фактів про мову тіла читай далі.

1. Люди не оцінюють один одного емпірично. Учені наголошують, що нам більш характерний індуктивний метод пізнання. Як правило, починаючи розмову, ми сприймаємо поведінку співрозмовника згідно з тією інформацією, яку вже маємо. Таким чином, ми очікуємо певної манери спілкування, ґрунтуючись на те уявлення про людину, яке вже скалося у нашій голові. 

2. На процес сприйняття мови тіла впливають сигнали «соціальна категорія». Тобто ті, що визначають, якою є людина у суспільстві. Стать, вік, раса, статус – невід’ємні характеристики сприйняття співрозмовника, а відповідно – й емоційного самовираження. До прикладу, сильна стать типово проявляє такі емоції, як наполегливість та різкість. А жінки – більш кокетливі та боязливі. 

3. Живучи у ХХІ столітті, ми все одно орієнтуємось на середньовічні стандарти. Мова тіла тісно пов’язана з гендерними стереотипами. До прикладу, ти гортаєш Тіндер і довге волосся або сукня автоматично переводить тебе в розділ жіночих невербальних сигналів. І навпаки – коротка стрижка, мішкуватий светр, бейсболка та джинси вказують на чоловічий розділ. 

4. Людям легше піддаватися стереотипам, ніж дотримуватися власних принципів. І це не дивно, адже наша еволюція лише набирає обороти. Хоча погодься, було б круто керувати розмовою за допомогою вербальних і невербальних проявів, а також брати під контроль те, що про тебе думають інші. 

5. Використовувати нову техніку невербальної комунікації – можна і треба! Аби не стати відкритою книгою для інших, потрібно навчитися розгадувати чужі емоції. Якщо на першому побаченні ти все ж хочеш отримати статус дівчини-загадки, то та манера, з якою ти тримаєш голову на плечах, є не менш важливою, ніж те, що ти говориш. Тож тренуй свої невербальні вміння, ігноруючи усі стереотипи. Як наслідок, твоє тіло буде виступати виключно у твоїх інтересах. 

Текст: Дар'я Андрійчук  

Рейтинг / 0
5 5 6