5 легендарних французьких фільмів на усі часи

LIFESTYLE / Культура
Фото: кадры из фильмов
Cosmo

Французькі кінострічки завжди вирізнялися серед інших особливим шармом. У їх основі – сюжет з глибоким меседжом, талановита гра акторів й емоції, якими неможливо не перейнятися. Cosmo.com.ua пропонує пригадати найвідоміші французькі фільми, які закарбувалися у серці кожного. Дивись!

«1+1», 2011

Багатий аристократ Філіп постраждав в результаті нещасного випадку. Він найняв помічника – молодого чоловіка Дрісса, який лише нещодавно вийшов із в’язниці. І хоча на перший погляд здавалось, що Дрісс найменше підходить для цієї роботи, хлопцю вдається принести в життя багатія позитивні емоції й пригоди.
Стрічка була номінантом престижних кінопремій «Оскар», «Золотий глобус» і «BAFTA». 

«Артист», 2011

Події картини розгортаються у 1927 році в Голлівуді. Зірка німого кіно Джордж Валентайн – розкішний красунчик й улюбленець публіки. Він знає про власну харизму і має неймовірну впевненість у собі. Настане день, і він познайомиться з милою дівчиною. І саме їй – Пеппі Міллер – доведеться зіграти ключову роль в долі егоїстичного актора. Така смілива спроба зняти німе кіно в 2011 році мала успіх. Французька стрічка отримала букет із нагород і позитивних відгуків. 

«Скафандр і метелик», 2007

Редактор журналу Elle France, 43-річний Жан-Домінік Бобі переніс інсульт й опинився в інвалідному візку через цілковитий параліч. Він міг лише підморгувати лівим оком і таким чином називав потрібну букву, коли людина, що сиділа поруч, записувала усю його історію. Чоловік розповів про свій внутрішній світ – від реальних історій до мрій, яким так і не судилося збутися.

Сценарій фільму заснований на автобіографічній книзі Бобі. 

«Амелі», 2001

Стрічка стала другою у списку «100 найкращих фільмів світового кінематографа не англійською мовою», складеному в 2010 році журналом Empire.  У центрі сюжету – молода й життєрадісна дівчина Амелі. Вона живе сама, працює у кафе і радіє усьому, що трапляється у житті. Проте одного дня вона потрапить у ситуацію, яка кардинально змінить її життя.

«Денна красуня», 1967

Це одна з перших знакових ролей улюблениці мільйонів, акторки й моделі Катрін Деньов. Цього ж року фільм отримав «Золотого лева» на Каннському кінофестивалі.  Головна героїня Северіна Серізі – красива молода дівчина, яка вийшла заміж та багатого й успішного чоловіка. І хоча П’єро щиро її кохає й засипає подарунками, дівчина почувається нещасною. Почуття незадоволеності життям було настільки нестерпним, що Северіна наважилася на відчайдушний крок – влаштуватися на роботу в бордель і нарешті втілити усі свої потаємні бажання в реальність.

Рейтинг / 0
5 5 4