5 найвідоміших світових музикантів з українським корінням

LIFESTYLE / Культура
Фото: Gettyimages/Fotobank.ua
Cosmo

Ми вітаємо усіх з Днем Незалежності, на честь якого підготували для тебе цікавий подарунок, що стосується і музики, і історії, і місця України у світовій культурі.

Ми зробили підбірку пісень п'яти всесвітньо відомих музикантів, що мають українське коріння. Можливо, когось із них ти знаєш, але точно не обійдеться без сюрпризів. Сьогодні вже не треба їхати із країни, щоб тебе почули закордоном, але ці особистості жили (а деякі досі щасливо живуть) і творили трохи в інші часи. Кожен з музикантів зі списку внес шматочок нашої історії до загальносвітового контексту. Можливо, навіть не задумуючись про це. Бери прилад з цих людей і насолоджуйся їх музикою, нехай вона мотивує і тебе на великі вчинки.

1. Боб Ділан – найвідоміший у світі singer-songwriter, один із найуспішніших музикантів сучасності. Дідусь і бабуся Ділана емігрували до США з Одеси у 1905 році.

2. Ленні Кравіц – відомий американський рок-співак, гітарист. Прадід Ленні – корінний киянин.

3. Зал Яновський – гітарист відомої у 60-х американської групи Lovin’ Spoonful. Батько Зала – відомий карикатурист Аврам Яновський, народився в 1911 році у місті Кривий Ріг.

4. Святослав Ріхтер – один із найвідоміших піаністів 20-го століття. Народився у місті Житомир.

5. Володимир Горовиць – український та американський композитор єврейського походження. Народився в Києві. Володар 24 премій Grammy.