5 порад, як позбутися страху турбулентності

Твоя жизнь / Lifestyle
Фото: Gettyimages
Cosmo

Літо та теплий початок осені – активна пора відпусток. І для тих, хто боїться літати, відпочинок може перетворитися на стрес. Особливо пасажирів лякає ефект турбулентності. Він виникає на ділянках польоту, де помітно змінюється густина, температура і швидкість руху повітряних мас. До прикладу, ти відчуваєш турбулентність, коли літак летить у хмарі, або якщо різко змінюється швидкість вітру.

В історії авіації не зафіксовано жодного нещасного випадку через турбулентність. Тому наші негативні відчуття – всього лише уява та паніка. Як із ними впоратися – розбирався cosmo.com.ua.

1. Дізнайся, як усе працює. Не вигадуй проблем, яких насправді не існує. Перш, ніж почати хвилюватися через турбулентність, дізнайся, у чому полягає її суть. До того ж існує чимало ефективних тренінгів для людей, які бояться літати. На них учасників знайомлять з будовою літака, розповідають, як здійснюється політ, та якими чином транспортний засіб тримається у повітрі.

2. Обирай місце у салоні. Це не тільки питання комфорту, а й додатковий спосіб повернути психічний контроль над ситуацією. Якщо маєш страх висоти або літаків, сидіти біля вікна і спостерігати за польотом буде небезпечно.

3. Поділись хвилюванням з екіпажем. Якщо відчуваєш дискомфорт у літаку, краще одразу повідомити про це стюарта або стюардесу. Екіпаж літака чудово обізнаний, як діяти у таких ситуаціях. Вони завжди готові підтримати своїх пасажирів.

4. Скачай додаток для релаксації. Якщо тебе огорнув стрес, важливо відновити правильний ритм дихання, який нормалізує серцеву діяльність і заспокоїть думки. Зауважмо, такі програми запропоновані не тільки на смартфонах, а й на деяких фітнес-браслетах.

5. Отримуй задоволення. Твоя відпустка повинна пройти бездоганно. Навіть беручи до уваги години перельоту. Одягнися комфортно, візьми із собою улюблену книгу або послухай музику. Радимо також пити більше води. Подумай: навіть у пустелі вологість повітря складає близько 20%, а у літаку – всього вісім! Кожні п’ять годин польоту важливо випивати по одному літру чистої води.

Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 4