5 рис, що вказують на твою психологічну зрілість

Твоя жизнь / Психология
Фото: Кадр из фильма
Cosmo

У 21 столітті в моді – багатогранні особистості, з якими цікаво спілкуватися та які чогось досягли у житті. Для цього ти повинна бути зрілою жінкою, яка знає, чого хоче від життя, і вміє досягати поставлених цілей. Якими саме рисами наділені ці люди – розбирався cosmo.com.ua.

1. Ти завжди дієш відповідно до своїх цінностей. Насправді моральні принципи і переконання – це дзеркало особистості. Завдяки цінностям, ми проявляємо свій характер, життєву позицію, йдемо до своєї головної мети. До того ж – й обираємо свою професію. Адже ти ніколи не працюватимеш лікарем, якщо бадужа до інших. І найгірше, що може зробити людина зі своїм життям – прагнути того, чого хочуть інші, замість того щоб наполегливо рухатися власним шляхом.

2. Ти любиш себе. І тверезо оцінюєш свої риси. Психологи наголошують – справжню любов до інших зможе проявити тільки той, хто навчився піклуватися про себе. Доки баланс «давати-брати» щоденно підтримується, ти почуватимешся щасливою. Адже якщо взяти до уваги жертв стосунків, які живуть не своїм життям, сліпо турбуючись про партнера, їхні будні не назвеш радісними. Аби не опинитися на їхньому місці, варто мати здорову самооцінку. Для цього опиши свої переваги та недоліки, «зони росту», а також дії, які ти можеш виконати заради досягнення омріяного результату. 

3. Відповідально ставишся до життя. Усі ми допускаємо помилки у житті. Ти можеш навіть інколи ввійти в ту саму річку. Головне – вчитися робити висновки, цінувати свій час і турбуватися про власне життя. При цьому важливо не орієнтуватися на зовнішню думку, тобто чужий досвід або поради рідних. Їм просто здається, що вони мають право тебе критикувати і диктувати, як тобі жити. Завжди залишайся господаркою ситуації – і відчуєш прилив енергії!

4. Ти підтримуєш виключно здорові стосунки. Кожний із нас відчуває кохання по-різному. Це почуття нагадує собою гігантський спектр, який включає різноманітні емоції, і негативні – не виняток. Усі вони мають право бути у стосунках. Але формують фундамент здорових стосунків саме довіра та повага. Тож якщо твій бойфренд не підтримує такої позиції, задумайся, яке майбутнє чекає на тебе.

5. Дотримуєшся поставлених меж. У здорових стосунках кожен із партнерів повинен поважити особистий простір та вибір один одного. Дотримуватися меж означає завжди давати людині можливість самовиражатися. Звичайно, як у закоханої пари, у вас мають бути спільні захоплення та цілі. Однак це не означає, що ви перетворюється в один живий організм. Пам’ятай – межа проходить там, де кожен зберігає за собою право бути тим, ким хоче.  

 Текст: Дар'я Андрійчук  

Рейтинг / 0
5 5 17