8 вітамінів для росту та краси волосся

Красота / Волосы
18 февраля 2022
Cosmo

Багато дівчат скаржаться на витончення волосся, а також на те, що пасма не ростуть, а просто зупиняються на певній довжині, і звичайно ж — мабуть, найпоширеніший біль останніх двох років — випадіння волосся після перенесеного Covid-19. Екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products и экофонду Glossary Foundation Анастасія Цибуляк пояснює: перш ніж перейти до наступної упаковки вітамінів для волосся, яка обіцяє тобі кучері, як у Рапунцель, потрібно навчитися керувати основами здоров`я.

У нашому організмі все взаємопов`язано — тобто, якщо йому не вистачає одного елемента, інший може не працювати належним чином. Тому навіть якщо це здасться тобі дивним, перш за все почніи з добавок, які підтримують нервову систему. І лише після цього додавай всі інші. Це неочевидне правило має стати основним у щоденній рутині догляду за волоссям: спочатку варто підтримати нервову систему. У періоди стресу активізується симпатична нервова система. Будь-який вид стресу може призвести до того, що твоє тіло увійде в режим «бий або біжи». Коли це станеться, другорядні процеси постійно будуть перебувати в режимі відключення. Одним з побічних явищ такої реакції є випадіння волосся, оскільки воно не потрібне нам, щоб вижити. При цьому твоє тіло спрямовує енергію та основні поживні речовини на захист інших життєво важливих клітин — для того, щоб залишитися живим.

Отже, перш ніж вирушити в аптеку за новими вітамінами, які сприяють відростанню волосся, почни з підтримки нервової системи, інакше всі ці продукти можуть бути марною тратою грошей, оскільки не працюватимуть оптимально.

Які добавки підтримують нервову систему?

Вітамін D

Вітамін D вкрай необхідний для підтримки нервової системи. Саме він активує і деактивує ті самі ферменти в головному мозку та спинномозковій рідині, які беруть участь у синтезі нейротрансмітерів та рості нервів.

Магній

Цей мінерал бере участь у понад 300 метаболічних процесах в організмі. Крім того, магній присутній у кожній вашій клітині, і це дев`ятий за поширеністю елемент у Всесвіті. Наш організм не може синтезувати магній самостійно, тому важливо отримувати його з продуктів або з харчовими добавками.

В-комплекс

Вітаміни групи В забезпечують нормальне функціонування нервової системи та є ключовими для здоров`я печінки, шкіри, волосся та очей. До речі, прийом вітамінів групи В у комплексі покращує ефективність кожного окремо.

Які добавки підтримують ріст волосся?

Гіалуронова кислота та кремній

Гіалуронова кислота схожа на добриво, тому що вона може збільшити ріст волосся та його початковий діаметр, тобто зробити локони густішими. Також вона покращує приплив крові до шкіри голови, таким чином стимулюючи ріст волосся. Молекула гіалуронової кислоти може пов`язувати кількість води, що у 1000 разів перевищує її власну вагу, тому вона є дуже потужним зволожувачем. Утримуючи молекули води всередині пасм волосся, він також покращує їх зовнішній вигляд і стимулює ріст. Разом із кремнієм вони працюють, як два супергерої. Кремній допомагає запобігти стоншенню — він зміцнює волосся, доставляючи необхідні поживні речовини до фолікулів.

МSМ

Ця сполука містить 100%-ний метилсульфонілметан — одне з найбагатших природних джерел органічної сірки з високою біодоступністю. При цьому сірка є компонентом кератину, з якого складається 95% нашого волосся. МSМ забезпечує організм сірою, необхідною для оптимального виробництва колагену та кератину. Дослідження показують, що сірка допомагає зміцнити зв`язки між молекулами кератину у волоссі та нігтях.

Йод (ламінарія)

Йод стимулює і підтримує роботу щитовидної залози, що допомагає прискорити ріст волосся і зберегти його силу. Він має відмінні антибактеріальні та антипаразитарні властивості, а також допомагає боротися з інфекцією на шкірі голови, глибоко очищаючи фолікули та сальні залози. Крім того, він допомагає запобігти сухості волосся і надає їм густоти.

Щитовидна залоза потребує йоду, щоб виробляти гормони, необхідні для росту здорового волосся. Коли нам не вистачає цієї поживної речовини, здоров`я волосся може постраждати, що призведе до їх слабкості або повного випадання. Враховуючи те, що більшість з нас живе в досить великій відстані від моря, необхідно регулярно задовольняти потребу організму в йоді.

Цинк

Цинк є незамінним мікроелементом, а це означає, що організм не може виробляти його самостійно і він обов`язково має надходити з їжею. Цинк відіграє важливу роль для росту та відновлення структури волосся, необхідний для нормального поділу клітин фолікулів, та підтримки збалансованої роботи сальних залоз. Випадання волосся є найпоширенішим симптомом дефіциту цинку.

Вітамін С

Вітамін С — суперзірка у справі відрощування волосся. Це потужний антиоксидант, молекули якого віддають свої електрони вільним радикалам, за допомогою чого уповільнюють та запобігають старінню волосся та шкіри. Крім того, без достатньої кількості вітаміну С організм не може формувати та зберігати колаген. Також вітамін С допомагає клітинам виробляти колаген, який є основним компонентом, що утворює кератин. 

Колаген

Колаген не входить до складу структури волосся. Але основним компонентом волосся є білок кератин. При цьому, щоб організм виробляв кератин, потрібні амінокислоти (або будівельні блоки білка). І тут у гру вступає колаген. Саме він містить дуже важливу та корисну амінокислоту — пролін. Пролін також є основним компонентом кератину. Отже, споживання багатого проліном колагену має забезпечити тіло будівельними блоками, необхідними для створення нового та підтримки існуючого волосся.

Збалансоване харчування також важливе для зростання волосся

Здоровий щоденний раціон дуже важливий у справі відрощування волосся, проте через виснаження ґрунту, неекологічні методи ведення сільського господарства та токсинів, його може бути недостатньо. Крім того, здатність до засвоєння поживних речовин також знижується з віком. Добавки допомагають заповнити цю прогалину в харчуванні.

5 5 4
Фото: instagram.com/emilydidonato
Спецпроекты
Реклама
Loading...

Тренди фарбування 2022: 7 наймодніших кольорів волосся

Якщо плануєш перевтілення, роби ставку на один із них!

Хочешь больше узнать про "Красоту"?
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.