Best of the best: The Guardian назвали 100 найкращих книг 21-го століття

LIFESTYLE / Культура
Фото: instagram@emmaroberts
Cosmo

Літературний смак - справа виняткова. Проте не важливо, любиш ти Стівена Кінга чи Джейн Остін, є книги з розряду класики, які варто перечитати хоча б раз в житті. Британське видання The Guardian склали список найкращих книг останніх 20 років. Тому бери на замітку сотню найкращих книг 21-го століття. 

№ 1 “Вулфхолл” Гіларі Ментел

Видумана біографія Томаса Кромвеля, англійського державного діяча, який піднявся від звичайного торговця тканиною до придворного радника і державного реформатора. Період діяльності Кромвеля - це скандальний шлюб короля Генріха з Анною Болейн (якщо не знаєш, про що йдеться, дивись “Остання з роду Болейн”) церковний розкол і ще декілька десятків реформ, що змінили хід англійської історії. Авторка переплітає реальні факти і видумані сюжети, достовірно відтворюючи при цьому атмосферу інтриг тогочасної монархії. Роман приніс Гіларі Букерівську премію у 2009 році, а тепер вивів її на першу сходинку в списку найкращих книг 21го століття. На наш погляд, такий послужний список вартий твоєї уваги.

купить

№ 2 “Гілеад” Мерілінне Робінсон

Книга американської письменниці удостоєна Пулітцерівської премії у 2005 році. Сюжет викладений у формі щоденника-листів. Автор цих листів - пастор на ім’я Джон Еймс. На схилі років, він вирішує описати для свого семирічного сина історію 19го і 20го століть з метою навчити його доброти, віри, любові й милосердя. Листи ці розраховані на діалог, який на думку священника, його вже дорослий син буде вести із собою після смерті батька. Чуттєвий і проникливий роман про те, як не збитися із власного шляху.

купить

№ 3 “Час секонд-хенд” Світлана Аліксєєвич

Близька і зрозуміла для нашої ментальності книга. Російська авторка у формі монологу роздумує над темою людини часів пост радянського суспільства. Про абсурд і нежиттєздатність червоної системи, про відбиток в історії, про психологію всіх, кого ми називаємо “совком”. Коротше, про нас із вами. Підґрунтям для книги стали подорожі Світлани країнами колишнього СРСР. Рейтинг британський, тому третя сходинка - це вже цікаво. Якщо хочеться глибокої змістовної літератури, “Час секонд Хенд” - твоя тема.

купить

№ 4 “Не відпускай мене” Ішігуро Кадзуо

Роман лауреата Нобелівської премії з літератури, британського письменника японського походження Ішігуро Калзуо. Антиутопія, події якої розгортаються у Великій Британії 20го століття. Автор у трьох частинах розповідає історію життя дівчини на ім’я Кеті. Вона зростає у школі-інтернаті, займається різними видами мистецтва і спортом, не розуміючи, що її, як й інших дітей вирощують для донорства органів. Роман з елементами наукової фантастики. До речі, в екранізації головна роль дісталась Кірі Найтлі. Чим не привід прочитати один з найкращих романів сьогодення?

купить

№ 5 “Аустерліц” Вінфрід Георг Зебальд

Перший великий роман нового століття - так називають цей твір критики. Сюжет розповідає про хлопчика, а згодом дорослого чоловіка, якого в період Другої світової війни маленького вивезли з Чехії до Англії. Він ріс в прийомній сім’ї. Не знав ні свого походження, ні справжніх батьків, ні навіть імені, даного йому при народженні. Цей роман про пошуки себе, своєї ідентичності, про минуле, його наслідки і переосмислення. До книги додаються фотоілюстрації. І хоча сюжет видуманий, присмак документалістики все ж зберігається. Якщо полюбляєш історію, тобі точно сподобається п’ята сходинка в рейтингу найкращих книг 21го століття.

купить

Наступна десятка виглядає так:

6. “Янтарне скло” Філіп Пулман;

7. “Між світом і мною” Та-Нехісі Коутс;

8. “Осінь” Алі Сміт;

9. “Хмарний атлас” Девід Мітчел;

10. “Половина жовтого сонця” Чімаманда Нгозі Адічі;

11. “Моя геніальна подруга” Елена Фірранте;

12. “Змова проти Америки” Філіп Рот;

13. “Нікель і затемненний” Барбара Еренрайх;

14. “Тонка робота” Сара Вотерс;

15. “Шосте вимирання” Елізабет Колберт.

Решту списку дивись тут.   

Рейтинг / 0
3 5 4