Читай по губах: що кажуть вуста про твоє здоров’я

Тело / Здоровье
Фото: Gettyimages
Cosmo

Часто про стан здоров’я людини можна судити з її зовнішнього вигляду. Адже всі проблеми зі здоров’ям рано чи пізно виходять на поверхню. Що губи можуть сказати про твоє самопочуття - читай далі.

1. Сухість губ натякає на те, що твій організм обезвожений. Замість того, щоб покривати губи ще одним шаром бальзаму, випий склянку води. Ще одна причина сухості губ - слина. Тому припини часто облизувати їх. До того ж причиною сухості губ можуть бути внутрішні проблеми зі здоров’ям, а саме захворювання слизової стравоходу і шлунку.

2. Припухлість губ ж навпаки вказує на те, що твій організм схильний до надмірного накопичення рідини. В інших випадках це може говорити про алергічну реакцію. Причини її виникнення - губна помада, компоненти якої тобі не підходять або ж продукти харчування, на які у тебе алергія.

3. Тріщини на краях губ найчастіше виникають внаслідок різноманітних інфекцій. Їх викликають бактерії, що з’явилися через неправильно гігієну порожнини рота. Особливо це стосується людей, які носять брекети або протези. Радимо стежити за гігієною рота і проконсультуватися з дерматологом, який підбере правильне лікування.

4. Зміна кольору губ. Якщо одного дня помітиш, що губи стали надто червоними або ж навпаки блідими, в першу чергу впевнись, що не їла продуктів, які могли їх пофарбувати. Якщо ж ні, поспіши до лікаря. Зміна відтінку губ може викликатися різноманітними алергічними реакціями або проблемами з печінкою. Ще одна причина - надмірне куріння.

5. Підвищена чутливість. Бачиш почервоніння або подразнення навколо губ? Їх може викликати алергія або косметика, що тобі не підходить. Це навіть може бути звичайна зубна паста!

Підготувала Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
4 5 7