Чому дехто може спати тільки на самоті, і як з цим жити

Ты и он / Отношения
Фото: Getty Images
Cosmo

Здавалося б, для кожної жінки – це справжня романтика - засинати поруч зі своїм коханим. Однак дослідження сомнологів (вчених, що вивчаються сон і пов’язані з ним проблеми) зауважують, що понад 25% пар сплять в окремих ліжках. І причина не в тому, що пару розділяє неприязнь один до одного! Їм просто так комфортніше.

Дослідження також доводить, що лише 13% опитаних пар полюбляють спати, обіймаючи кохану людину, а 63% надають перевагу сну на іншій стороні ліжка. Цікаво, що у більшості полюбляють сон на самоті саме жінки, тому що вони частіше страждають на безсоння та інші проблеми зі сном.

Причиною такої проблеми також є те, що жінки мають тривожний сон через материнський інстинкт. В свою чергу чоловіки більш схильні до хропіння. За результатами досліджень, у жінок є вдвічі більше шансів прокинутися від хропіння партнера, ніж у чоловіків. А це одна із найпопулярніших причин, чому прекрасна половина планети «мігрує» спати в іншу кімнату. 

Вчені стверджують, ця проблема доволі серйозна, адже сон удвох після інтимної близькості, із ніжними обіймами надзвичайно корисний для здоров’я. Тілесний контакт із тілом близької людини провокує сплеск окситоцину – гормону, що змушує нас розслабитися та почуватися щасливим. До того ж окситоцин полегшує біль, позитивно впливає на імунну систему і бореться зі стресом. Але найголовніше – саме він допомагає нам заснути. 

Аби ти ніколи не проміняла обійми у ліжку на окремі спальні кімнати, ось декілька порад, що допоможуть добре спати удвох:

1. Зручне й велике ліжко. Не забирай у себе простір, до якого звикла на ліжку, спавши на самоті. Чим більшим буде твоє ліжко, тим краще ви будете спати разом. 

2. Хороший матрац. Інвестуй у свій сон і обери найзручніший матрац для себе та свого партнера. Якщо вам підходять різні матраци, покладіть їх на два односпальні ліжка, а потім з’єднайте їх в одне. 

3. Запасись двома окремими ковдрами. Ти ж не хочеш прокинутись серед ночі і помітити, що він знову забрав на себе усю вашу ковдру? Або можливо, тобі більше подобається спати під пуховою, а йому – бавовняною ковдрою? Вихід є – нехай у вас буде дві окремі ковдри, і спільне життя одразу налагодиться. 

4. Виріши питання з температурою у кімнаті. Ти замерзаєш біля відчиненого віконця, а він не може заснути без свіжого повітря. Підіть на компроміс, адже ти завжди можеш обрати теплішу ковдру.  

Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 7