Чому ми віримо у гороскопи

Cosmo

Читаючи гороскоп, може скластися враження, що він написаний персонально для кожного з нас, адже настільки точно все підходить. Але якщо прибрати знак зодіаку з прогнозу, виявиться, що він підходить абсолютно всім. Розбираємося, який психологічний ефект використовують астрологи і чому їхні прогнози здійснюються. 

Секрет гороскопу

Успіх пророкувань пояснюється ефектом Барнума-Форера, і проявляється в тому, що гороскопи складаються з абсолютною невизначеністю та узагальненням, і можуть бути застосованими по відношенню до будь-якої людини. В результаті у пророкуваннях ми впізнаємо себе і перестаємо критично оцінювати отриману інформацію. Через ефект Барнума-Форера ми починаємо мислити шаблонно, забуваючи про власну логіку. Такий метод використовується з метою просування реклами, і є основою різноманітних психологічних тестів.

Чому гороскопам вірять

Почуття контролю над ситуацією

Коли нам відомо, що буде завтра, з`являється уявне почуття контролю над ситуацією. Пророцтва, незважаючи на всю свою невизначеність, дозволяють відчувати впевненість у завтрашньому дні. Крім того, прогнози астрологів впливають і на наше сприйняття подій. Наприклад, якщо гороскоп передбачає сприятливе вирішення певних проблем, то і ми будемо налаштовані позитивно. 

Спосіб прийняття рішень

Гороскоп працює приблизно так само, як і підкидання монети. У момент кидання стає зрозуміло, який результат ми прагнемо отримати. Коли читаємо прогноз на завтра, то уявляємо можливі події та інтерпретуємо інформацію стосовно них. І в результаті несвідомо схиляємося до певного рішення.

Віра у вищу волю

Ми потребуємо чогось більшого, аніж ми самі. Так з`являється почуття зумовленості всіх ситуацій. Гороскоп — це спроба знайти знаки долі, які допоможуть нам у житті.  Віра у волю зірок стає способом знайти всьому пояснення та виправдання.

Спроба пізнати себе

Гороскопи містять абстрактну характеристику людини. Ми завжди порівнюємо її та власні риси, шукаємо подібності та відмінності. Астрологічні прогнози дають основу осмислення себе і нашого життя.

Увага до себе

Коли ми читаємо гороскоп, нам здається, що інформація адресована виключно нам.  З`являється почуття, що хтось дбає про нас, допомагає вирішувати проблеми. Здається, що зірки знають набагато більше за будь-кого іншого. Прогнози сприймаються як достовірна і незалежна від впливу інформація. Ми прагнемо прислухатися до джерела, яке є для нас авторитетним.

Чому передбачення здійснюються

Факт того, що деякі прогнози стають реальністю, пояснюється феноменом пророцтва, що самореалізується. Відповідно до цього явища, якщо людина визначає ситуацію як справжню, вона стає реальною за наслідками. Наприклад, якщо ти зранку прочитала про те, що сьогодні у тебе буде вдалий день, а ввечері приємна зустріч із друзями, то абсолютно у твоїх силах буде зберігати гарний настрій весь день і навіть стати організатором такої зустрічі.

Текст: Софіко Леладзе

5 5 1
Фото: Gettyimages
Спецпроекты
Реклама

Астрологический прогноз на неделю, 29 ноября — 5 декабря

Встречаем зиму, провожаем осень и в конце недели выходим из коридора затмений с Солнечным Затмением. 

Loading...

Хочешь примерить образы из "Эмили в Париже"? Теперь есть такая возможность!

Наряды главной героини можно будет купить со стартом второго сезона

Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

Знайомся: соціально свідомий бренд для собак Petite Mo

Допоможи собакам та стильно одягни свого улюбленця!

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Астрологический прогноз на неделю, 15-21 ноября

На этой неделе мы входим в коридор затмений, а выйдем из него в начале декабря.

Гороскоп

Астрологический прогноз на неделю, 8-14 ноября

Эта неделя выдастся довольно темпераментной из-за соединения Марса и Меркурия.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Астрологический прогноз на неделю, 1-7 ноября

Начинается довольно своеобразная неделя, предупреждает астролог Мила Шакун.

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.