Ідеальний ранок для кожного: топ секретів правильного початку дня

Тело / Здоровье
18 февраля 2022
Cosmo

Для більшості людей найкращий ранок — той, коли не потрібно нікуди поспішати й можна досхочу поніжитися в ліжку. Але у вирі робочих буднів мало хто може дозволити собі таку розкіш. Проте це не означає, що ранні підйоми ховають за собою тільки рутину, яка виконується на автоматі й не приносить ніякого задоволення. Потрібно лише навчитися деяких секретів, що урізноманітнять твій ранок і зарядять енергією на весь день.

Чим важлива перша година після сну і як вона впливає на цілий день?

У першу годину після пробудження, а особливо в перші 15 хвилин, наша свідомість знаходиться на особливому режимі — ми переходимо з альфа-хвиль у бета-хвилі. Це період, коли людина фактично може програмувати себе й налаштовувати свій день. Саме в цей проміжок часу закладається фундамент, від якого залежатиме сприйняття всіх ситуацій, що відбуватимуться з нами далі.

Тому дуже важливо виконувати ті дії, які допоможуть направити день у потрібне русло. Рекомендується робити ментальні та фізичні практики. Це можуть бути медитації, ведення ранкового щоденника, у якому ти записуватимеш усі свої думки та плани, зарядка, розтяжка й масаж обличчя.

Чому людям важко прокидатися і як мотивувати себе піднятися з ліжка?

Та перед тим, як приступити до корисних ранкових ритуалів, потрібно змусити себе розплющити очі та вилізти з-під теплої ковдри. Деколи це буває ой як непросто. У кожного з нас є схильність до різних біологічних ритмів, тому важливо прислухатися до себе й відчувати, коли настає твій пік ресурсності. Ідеально, якщо ти можеш налаштувати графік роботи під свій комфортний режим сну. В іншому випадку варто виробляти звичку — раніше засинати й поступово зміщувати час пробудження.

Також важливо розуміти, що мотивація до прокидання й загалом до життя з’являється тоді, коли в тебе є мрії, бажання та місії. Кожен день — це шанс наблизитися до здійснення нового бажання, тому можна розбити мрію на маленькі пункти, а в розпорядок дня вписувати невелику дію, яка наблизить тебе до здійснення бажаного.

До того ж, щодня потрібно робити щось для себе — це необхідно заздалегідь планувати, щоб прокидатися в очікуванні цього маленького приємного бонуса. Тут усе індивідуально, але, до прикладу, це може бути маска для обличчя, тепла ванна з сіллю чи щось інше, що буде наповнювати тебе енергетичним ресурсом.

Що робити після пробудження, аби день пройшов максимально продуктивно?

Після сну не варто одразу вистрибувати з ліжка: потягнися, дай собі трохи часу. Далі можна переходити до фізичних або ментальних практик.

Вранці дуже добре працюють такі ментальні практики:

  • Візуалізація мрій. Просто заплющ очі та уяви свої бажання — такий приємний процес особливо корисний у перші хвилини після пробудження.
  • Медитації. Вони дозволяють почути себе та налаштуватися на день.
  • «Ранкові сторінки». Ця практика полягає в тому, аби записати на папір те, що є у тебе в думках. Так ти допоможеш собі зрозуміти пріоритетні завдання, а також ті, які створюють тільки «шум», що відволікає від дійсно важливого.
  • Афірмації. Позитивні установки, що складаються з декількох слів, можна слухати в аудіозаписах або проговорювати обрану афірмацію від 10 до 20 разів.
  • Планування. Рекомендується складати список справ на тиждень, а потім розподіляти їх поденно. Також не варто робити щільний графік — краще виписати завдання, які ти хочеш виконати впродовж дня, і для кожного визначити пріоритетність та терміновість. Саме за таким принципом потрібно обирати, що робити першочергово, а що можна відкласти на потім.

Найефективніше ментальні практики працюють у поєднанні з фізичними. До других можна віднести зарядку, розтяжку, масаж обличчя та шиї, фейсбілдинг.

Але поки сам не спробуєш — не дізнаєшся, наскільки це дієво. Тому вже завтра почни свій ранок із вище перерахованих практик і не забудь випити склянку теплої води з лимоном. Це все дасть тобі можливість остаточно прокинутися та відчути ресурс як у тілі, так і в думках та водночас стане запорукою твого вдалого дня.

Текст: коуч-енергопрактик Наталія Руснак

5 5 2
Фото: instagram.com/izabelgoulart
Спецпроекты
Реклама

Рекомендації МОЗ: що робити у разі підвищення артеріального тиску, гострого серцевого болю, гіпоглікемії і не тільки

Рекомендації знадобляться тим, хто не має доступу до кваліфікованої медичної допомоги, не можуть зв’язатись із лікарем чи залишаються без доступу до стільникового зв’язку чи інтернету.

5 речей, що допоможуть зменшити рівень тривоги

Боремось зі стресом за допомогою цих корисних придбань.

Loading...
Тело / Здоровье
Надо прочитать

3 міфи про схуднення, які шкодять твоєму здоров'ю

І точно не допомагають тобі позбутися зайвих кілограмів!

Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Тело / Здоровье
Надо прочитать

Що відбудеться з тілом, якщо повністю відмовитися від солодощів?

Дізнайся, як позбутися цукрової залежності.  

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Тело / Здоровье
Это интересно

5 найпопулярніших міфів про білизну, в які варто перестати вірити

Чи шкідливі бюстгальтери з кісточками та чи правда, що білизна повинна бути лише з натуральних тканин? 

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.