Ідеальний ранок для кожного: топ секретів правильного початку дня
Для більшості людей найкращий ранок — той, коли не потрібно нікуди поспішати й можна досхочу поніжитися в ліжку. Але у вирі робочих буднів мало хто може дозволити собі таку розкіш. Проте це не означає, що ранні підйоми ховають за собою тільки рутину, яка виконується на автоматі й не приносить ніякого задоволення. Потрібно лише навчитися деяких секретів, що урізноманітнять твій ранок і зарядять енергією на весь день.
Чим важлива перша година після сну і як вона впливає на цілий день?
У першу годину після пробудження, а особливо в перші 15 хвилин, наша свідомість знаходиться на особливому режимі — ми переходимо з альфа-хвиль у бета-хвилі. Це період, коли людина фактично може програмувати себе й налаштовувати свій день. Саме в цей проміжок часу закладається фундамент, від якого залежатиме сприйняття всіх ситуацій, що відбуватимуться з нами далі.
Тому дуже важливо виконувати ті дії, які допоможуть направити день у потрібне русло. Рекомендується робити ментальні та фізичні практики. Це можуть бути медитації, ведення ранкового щоденника, у якому ти записуватимеш усі свої думки та плани, зарядка, розтяжка й масаж обличчя.
Чому людям важко прокидатися і як мотивувати себе піднятися з ліжка?
Та перед тим, як приступити до корисних ранкових ритуалів, потрібно змусити себе розплющити очі та вилізти з-під теплої ковдри. Деколи це буває ой як непросто. У кожного з нас є схильність до різних біологічних ритмів, тому важливо прислухатися до себе й відчувати, коли настає твій пік ресурсності. Ідеально, якщо ти можеш налаштувати графік роботи під свій комфортний режим сну. В іншому випадку варто виробляти звичку — раніше засинати й поступово зміщувати час пробудження.
Також важливо розуміти, що мотивація до прокидання й загалом до життя з’являється тоді, коли в тебе є мрії, бажання та місії. Кожен день — це шанс наблизитися до здійснення нового бажання, тому можна розбити мрію на маленькі пункти, а в розпорядок дня вписувати невелику дію, яка наблизить тебе до здійснення бажаного.
До того ж, щодня потрібно робити щось для себе — це необхідно заздалегідь планувати, щоб прокидатися в очікуванні цього маленького приємного бонуса. Тут усе індивідуально, але, до прикладу, це може бути маска для обличчя, тепла ванна з сіллю чи щось інше, що буде наповнювати тебе енергетичним ресурсом.
Що робити після пробудження, аби день пройшов максимально продуктивно?
Після сну не варто одразу вистрибувати з ліжка: потягнися, дай собі трохи часу. Далі можна переходити до фізичних або ментальних практик.
Вранці дуже добре працюють такі ментальні практики:
- Візуалізація мрій. Просто заплющ очі та уяви свої бажання — такий приємний процес особливо корисний у перші хвилини після пробудження.
- Медитації. Вони дозволяють почути себе та налаштуватися на день.
- «Ранкові сторінки». Ця практика полягає в тому, аби записати на папір те, що є у тебе в думках. Так ти допоможеш собі зрозуміти пріоритетні завдання, а також ті, які створюють тільки «шум», що відволікає від дійсно важливого.
- Афірмації. Позитивні установки, що складаються з декількох слів, можна слухати в аудіозаписах або проговорювати обрану афірмацію від 10 до 20 разів.
- Планування. Рекомендується складати список справ на тиждень, а потім розподіляти їх поденно. Також не варто робити щільний графік — краще виписати завдання, які ти хочеш виконати впродовж дня, і для кожного визначити пріоритетність та терміновість. Саме за таким принципом потрібно обирати, що робити першочергово, а що можна відкласти на потім.
Найефективніше ментальні практики працюють у поєднанні з фізичними. До других можна віднести зарядку, розтяжку, масаж обличчя та шиї, фейсбілдинг.
Але поки сам не спробуєш — не дізнаєшся, наскільки це дієво. Тому вже завтра почни свій ранок із вище перерахованих практик і не забудь випити склянку теплої води з лимоном. Це все дасть тобі можливість остаточно прокинутися та відчути ресурс як у тілі, так і в думках та водночас стане запорукою твого вдалого дня.
Текст: коуч-енергопрактик Наталія Руснак