Доведено наукою: вчені назвали найважчий день тижня

Твоя жизнь / Lifestyle
Фото: www.instagram.com/thestylevisitor
Cosmo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Anne de Wit ✯ Amsterdam (@thestylevisitor)

За загальноприйнятим стереотипом, понеділок — найважчий день тижня, і причини так думати цілком логічні. Це перший день після вихідних, а усім відомо, як швидко і радісно вони минають. Понеділок ставить крапку на релаксі, змушує рано прокидатися під звук будильника і наполегливо працювати.

Та вчені вирішили розвіяти поширений міф. Дослідження Gallup-Healthways Global Well-Being Index та опитування додатку Mappiness (який збирає інформацію від користувачів з усієї планети, щоб дізнатися, коли, де і чому вони почуваються щасливими) підтверджують, що приз за виснажливість отримує вівторок. Ми вирішили розібратися у цьому питанні і розповісти детальніше, як кожен день тижня впливає на наш настрій. 

Понеділок

Психологи впевнені, що понеділок — не такий страшний, як його малюють. Якщо ми переступаємо через власну лінь і стрес, хмари розходяться самі собою. Щоб досягнути «нірвани» спеціалісти рекомендують переключити думки на позитивний лад. До прикладу, уяви, як обговорюватимеш із колегами суботню вечірку.

Вівторок

У вищезгаданому дослідженні було проаналізовано більше 500 мільйонів твітів з усього світу, які підтвердили, що у вівторок люди виражають найнегативніші емоції. За словами респондентів, це найдовший та найбільш стресовий день тижня, коли тебе «накриває» втома, а до вікенду потрібно протриматися ще чотири дні. 

Середа 

Інше опитування від агентства Accountemps зазначає, що у середу теж все не так просто. Це переломний день тижня, коли здається, сил працювати далі вже не залишається. Вихід один — ігнорувати стрес і вирішувати задачі поступово, довіряючи особистому ритму. 

Четвер 

На думку психологів, у четвер все залежить від рівня твоєї втоми. Можливо, ти емоційно вигоріла і будеш виконувати роботу на автоматі, а може, твої прагнення піднімуться до небес, і ти працюватимеш продуктивніше, мріючи про вихідні. У багатьох країнах четвер називають (і сприймають) як маленьку п’ятницю. Вечір п’ятниці — час для романтики, а четвер — можливість провести час наодинці з собою і лише для себе. 

П’ятниця

За зрозумілими причинами, п’ятниця змушує серця битися частіше, адже це день перед довгоочікуваними вихідними. Єдині, хто може недолюблювати цей день, — роботодавці, адже у багатьох їхніх підлеглих зусилля зводяться до мінімуму. Маленька порада для керівників — дозволь своїм підлеглим відпочити, і вони за це подякують. Наприклад, відпусти їх раніше. Таким чином, працівники отримають мотивацію напружитися і закінчити важливі завдання до обіду. 

Субота 

У цей день дозволено все: пізно лягати, пізно вставати (або й взагалі не підійматися з ліжка), їсти усе, чого хочеться, і почуватися повилителькою часу. Вчені університету в Сіднеї опитали понад 3 тис. людей і виявили, що субота — найкращий день тижня, адже вона дозволяє нам не дотримуватися графіку і проводити час, як завгодно.

Неділя 

У неділю ти відчуваєш новий потік енергії, адже добре виспалася, погуляла і встигла завершити усі справи. Ранок неділі вважається часом для підзарядки, адже ти маєш нагоду накопичити сили і позитивні емоції для початку нового тижня.

 Даша Андрійчук 

Рейтинг / 0
5 5 4