Доведено наукою: жінки втомлюються більше чоловіків

Твоя жизнь / Психология
Фото: Gettyimages
Cosmo

Дім, робота, чоловік, діти… Життя жінки крутиться навколо безлічі важливих завдань. Приготувати сніданок, прибрати в кімнаті, відвести дітей до школи, не забути важливі документи в офісі, приготувати смачну вечерю, бути сексуальною у ліжку...

Якщо не давати собі часу на відпочинок, здається, в будь-який момент звалишся з ніг! Чому жінки втомлюються більше чоловіків – розбирався cosmo.com.ua.

За статистикою, 54% жінок працюють у вихідні. Поки наші чоловіки відпочивають на дивані, ми продовжуємо працювати. І не важливо – чи це офісні доручення чи робота по дому, затрати сил однакові. Перевтома та стрес призводять до безсоння. Відомо, що протягом року жінки недосипають в середньому 341 годину, а це – близько 2 тижні.

Чоловікам у цьому плані пощастило більше. Навіть ті, хто не мають можливості спати 7-8 годин на добу, почуваються краще. Річ у тому, що сильна стать є більш витривалою і потребує меньшої кількості часу, аби добряче виспатися.

Цікаво, що 91% чоловіків ніколи не прасували, 60% не знають, що швабра призначена для миття підлоги, а 50% навіть не ризикнуть підійти до кухонної плити. Схоже, нам усім настав час зрозуміти, що хатня робота – це справді РОБОТА. В решті-решт, обід самостійно не приготується, а білизна – не попрасується.

Історично склалося так, що поки чоловіки підкорюють нові вершини і заробляють мільйони, а ми, жінки, охороняємо домашнє вогнище. Але сучасні жінки, окрім народжувати дітей і тримати оселю в затишку, теж прагнуть реалізовувати власний потенціал. Таким чином, «на світ з’явилися» супержінки – ідеалістки, які впевнені, що можуть самостійно вирішити будь-які проблеми – як на роботі, так і вдома.

Британські вчені довели – найчастіше ідеалістів зустрінеш серед жінок. Ми намагаємося виконати поставлені задачі якомога якісніше і вчасно. В іншому разі відчуття провини просто проковтне нас. А ти ніколи не думала, що хронічна втома негативно впливає на здоров’я? Одного дня твій організм може не витримати емоційного та фізичного навантаження.

До твоєї уваги декілька порад, як боротися із хронічною втомою:

1. Стеж за тим, що ти їси. Спершу відмовся від фаст-фуду і звички їсти на ходу. Додай до свого раціону більше овочів та фруктів, а також корисних перекусів.

2. Розписуй кожен день. Якщо у тебе майже не буває вільного часу, важливо правильно розпланувати свій день. Розклади усе по полицях, лягай та вставай в один і той самий час щодня, харчуйся 4-5 разів на день і вже скоро помітиш, як у тебе з’явиться ще більше енергії.

3. Абстрагуйся. Не пускай у своє життя людей, які тобі неприємні. До того ж важливо більше часу проводити насамоті і навчитися слухати свої думки.

4. Частіше гуляй на свіжому повітрі. Нехай короткі вечірні прогулянки стануть для тебе гарною звичкою.

5. Приймай контрасний душ. Ця процедура не тільки тримає тіло в тонусі, а й допомагає збадьоритися і запобігти варикозу.

Текст: Дар'я Андрійчук

  

Рейтинг / 0
5 5 4