Доведено наукою: звичний фрукт, який захищає від раку

Тело / Здоровье
Фото: Shutterstock
Cosmo

На жаль, ліків від раку поки що не існує, але вчені ретельно працюють над їхнім пошуком. Тим часом, японські дослідники знайшли цілющі властивості у звичайних фруктах - бананах!

На думку вчених, ідеальними захисниками від онкохвороб вважаються спілі плоди. Так, саме банани зі шкіркою темно-жовтого кольору та з чорними цятками активізують захисні клітини імунної системи. У науці їх називають нейтрофіли та макрофаги. Вони відповідають за створення білку ФНО-альфа, який здатен боротися з раком.

Банан - неймовірно поживний продукт. У його складі багато калію, який протистоїть негативному впливу солі на організм. Тому банани такі корисні для людей, що страждають на гіпертонію. Крім того, банани є джерелом вітамінів А, С, К, а також цинку, кальцію, натрію, заліза й інших мінералів. Проте не варто об’їдатися бананами. Цей фрукт досить калорійний і може суттєво збільшити рівень цукру у крові.

Та, схоже, банани мають більше цілющих властивостей, ніж ми думали раніше. За даними французького інформаційного агентства Франс-Пресс, вчені вивчають появу темних цяток на бананах під час дозрівання для покращення технології виявлення раку шкіри. “Ластовиння” на бананах містить фермент тирозиназу, який є й у шкірі людини. Високий вміст цього ферменту спостерігається у хворих, що страждають на меланому - одну з найнебезпечніших форм раку шкіри. Тепер вчені намагаються створити сканер, який би перевіряв рівень тирозиназу у шкірці банану та шкірі людини відповідно.

Таке відкриття сміливо можна назвати справжнім науковим проривом. Підвищений рівень терозинази є ознакою того, що людина ризикує захворіти на рак шкіри. Якщо сканер буде створено, і він зможе розпізнати нестабільний рівень ферменту, то меланому можна буде виявляти на ранній стадії. Таким чином, звичайні банани допоможуть врятувати людські життя.

Текст:  Дар'я Андрійчук 

Рейтинг / 0
5 5 15