Доведено вченими: гучні вечірки із друзями збільшують тривалість життя

Твоя жизнь / Lifestyle
Фото: instagram.com/alessandraambrosio
Cosmo

Після невгамовних робочих буднів у великому місті нам конче необхідний такий ж насичений відпочинок. Згідно з дослідженням оксфордських вчених, гучні вечірки із друзями двічі на тиждень – не просто гарний відпочинок, а справжня панацея для емоційного здоров’я людини.

Доведено, що люди, які мають тісне коло друзів і весело проводять з ними час, рідше хворіють, легше одужують після операцій і, як правило, з меншою вірогідністю помирають. Непогано, чи не так? Розслабляєшся зі своїми найкращими друзями і, таким чином, збільшуєш тривалість життя!

«Два рази на тиждень – якраз оптимальний проміжок часу, який ми зазвичай витрачаємо на спілкування з найближчими друзями або родичами. Наявність у житті людини великої й комунікабельної соціальної групи здійснює позитивний вплив як на фізичне, так і психічне здоров’я», – заявив доктор психології Робін Данбар для Huffington Post.

Науковець також зазначає, що особливо це правило актуальне для жінок. Адже вони більш емоційні, гостріше реагують на стрес і часто діляться своїми переживаннями з подругами. Під час близького спілкування з людиною, яку ми любимо, у нас виділяється окситоцин, так званий «гормон любові». Що стосується чоловіків, у них відбувається вибух окситоцину, до прикладу, під час занять командними видами спорту або за дружніми розмовами за келихом пива у п’ятницю.

Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 9