Доведено вченими: щиро закохані пари не звертають уваги на інших

Ты и он / Отношения
Фото: instagram.com/sophiet
Cosmo

Здається, світ більше не хоче вірити, що закохані не помічають нікого, окрім один одного. Давні психологічні дослідження підтвердили, що 98% чоловіків та 80% жінок, перебуваючи у стосунках, мріють про інших.
Проте нещодавнє дослідження доводить протилежне – і у нас все ще є надія на чесного партнера. У журналі Personality and Social Psychology Bulletin йдеться про те, що справді закохані люди не звертають уваги на інших.

Для ведення експерименту психологи обрали цікаву тактику. Група учасників проекту отримала анкету з їхніми колегами або знайомими протилежної статі, у яких вказане їхнє фото і статус (самотній чи у парі). Потім опитаним показували сет з 10-ти схожих портретів однієї й тієї самої люди, де оригіналом був тільки один знімок. Ще п’ять були відретушовані, з метою зробити особу більш привабливою. А на п’яти інших зовнішність була зміненою в гіршу сторону.

Опитаним потрібно було знайти оригінал – і тут на нас чекає найцікавіше. Річ у тому, що самотні люди обирали привабливіші за оригінал знімки. А закохані – навпаки. Провівши експеримент повторно, дослідники запропонували респондентам приз у 50 доларів, аби змусити їх ще більше сконцентруватися. Факт, що учасники у стосунках постійно обирали менш красиві фото, говорить про те, що вони справді сприймають своїх колег менш привабливими, ніж вони є насправді.

Варто зауважити, що таке правило стосується тільки справді щасливих пар. Опитуючи учасників експерименту, науковці виявили, що ті, хто менш задоволений своїми стосунками, сприймали колег та друзів більш симпатичними, тобто робили вибір за принципом вільних від зобов’язань людей. 

 Текст: Дар'я Андрійчук  

Рейтинг / 0
4 5 8