Eco-чистка: як провести ревізію у гардеробі і чому це життєво необхідно

Мода / Гид по стилю
Фото: Кадр из фильма
Cosmo

“У гардеробі немає місця” - типова ситуація для кожної з нас. І не те щоб ти була хронічним шопоголіком. Просто десь у віддалених галактиках (читай: полицях) твоєї шафи є речі, про які ти вже давно забула або відклала на невизначений термін (до кращих часів, “на випадок, коли” і т.д.) Аби уникнути таких ситуацій, треба час від часу влаштовувати ревізію. Більш того, чистку потрібно робити правильно. Ми розкажемо тобі, як досягти гармонії із власним гардеробом і чому це обов’язок кожної з нас.

Крок 1. Наводимо порядок у шафі

Перебравши гори одягу, можна зрозуміти, що в тебе є і яких речей ти потребуєш. Коли наступного разу затієш прибирання, спробуй:

  • розділити речі на декілька категорії (серед них обов’язково має бути категорія “позбутись”);
  • впорядкувати одяг по сезонах. Актуальні речі на перший план. Несезонний одяг у віддалені частини шафи;
  • виділити явно недоречні предмети гардеробу і знайти їм нове призначення. Сюди випускна сукня, розтягнуті футболки і речі, що не піддаються ремонту.

Якщо слідувати цим крокам, то після прибирання з’явиться і місце в шафі і привід піти на шопінг.

Крок 2. Купуємо еко

Коли ти купуєш нові речі, то частіше за все орієнтуєшся на відображення в дзеркалі й свої вподобання. Етикетка зі складом тканини відходить на задній план. Купуючи одяг таким чином, ти робиш ненадійну інвестицію. Топ можливо і пасує до улюблених джинсів, проте якщо в його складі більший відсоток поліестеру, зовсім скоро він втратить свій товарний вигляд.

Щоб речі служили довше, запам’ятай прості істини:

  • Більше натуральних тканин. Орієнтуйся на льон, бавовну, шовк і т.д.
  • Забудь про стовідсоткову синтетику. Це шкодить здоров’ю, екології й твоєму фінансовому становищу.
  • Правильно доглядай за речима. Ручне прання, хімчистка, невисокі температури - не ігноруй ці поради.

Крок 3. Беремо відповідальність за свої дії

Здавалося б, таку серйозну тему як екологія варто обговорювати на світових форумах і в колі представників ООН. Проте спасіння планети це не лише сортування сміття і пост від Леонардо Ді Капріо. Мода - одна з найбільших індустрій, що впливає на екологію. Від самого процесу створення одягу, до утилізації непроданих речей. Іншими словами, ми частина великого механізму, який здатен вбити або ж навпаки врятувати планету. Тому будь відповідальною і роби покупки правильно.

Рейтинг / 0
4 5 6