Ексклюзивно для Cosmo: гурт Беz Обмежень про новий альбом, концерти в Америці і улюблені пісні

Звезды / Интервью
16 декабря 2019
Cosmo

Справжні романтики — так можна описати хлопців із гурту Беz Обмежень. Щирі і відверті, їх пісні нікого не лишають байдужими. У розпал туру на підтримку нового альбому «Мільярди», Cosmo розпитали музикантів про те, як створювались найбільші хіти, які зміни відбулись в гурті за останні 5 років і кому присвячені найліричніші композиції.

Українська мова сьогодні по-троху з’являється в усіх жанрах вітчизняної музики. При цьому формуючи і дещо змінюючи їх. Чим по-вашому український рок відрізняється від загальноприйнятих уявлень про цей жанр?

Так, звісно, прогрес є. Спрацювали і квоти, і закриття ринку для російських артистів. Українські виконавці теж не їздять до Росії, тому нас усіх тут досить багато, і це важко для слухача. Зараз пропозиція набагато більша, ніж попит. Але це створює доволі здорову конкуренцію. Це добре, адже всі виконавці намагаються створювати якісніший продукт, що й розвиває український шоу-бізнес, підвищуючи його рівень.

Сказати, що український рок відрізняється від загальноприйнятих уявлень я не можу. Є різні напрямки, різні гурти, що створюють «свою» музику як і скрізь, незалежно від територіальної приналежності.

Гурт засновано у 1999 році. Але останні 5 років виявились для вас найбільш плідними. Чому так? Що змінилось? Що впливало на творчий процес останні 5 років?

Близько двох років тому ми почали співпрацювати з продюсером Олегом Ходачуком. З’явилася команда однодумців, яка працює над популяризацією Беz Обмежень. Перед тим був «Х-Фактор», який дав поштовх і впізнаванність cеред широкого кола слухачів. А на творчий процес, в першу чергу, впливає наше оточення, рідні і близькі люди.

До речі, про них. Рок-романтика — досить влучна характеристика ваших пісень. Вони часто про дуже інтимне й особисте. Чи є у сюжетів пісень життєві прототипи? І якщо так, то про кого співає гурт Беz Обмежень?

На 90% автор текстів я (Сергій Танчинець, фронтмен гурту, прим. ред.), інколи мені допомагають друзі, які пишуть багато віршів. Саме віршів, бо писати вірш і пісню — це абсолютно різні речі. Але не всі тексти є автобіографічними. Взагалі в піснях Беz Обмежень кожен може знайти щось про себе. Ми співаємо про наші емоції, життя, що нас оточує, переймаємося долею країни. Тобто все те, що притаманне усім людям.

Тур у підтримку альбому «Мільярди» — це не лише концерти в Україні. Вперше в історії гурту відбудуться концерти в США й Канаді?

Так, це правда. Тур «Мільярди» охопить не лише Україну, але і Близький Схід, Європу та Північну Америку. В Канаді ми вже були цьогоріч на найбільшому фестивалі української діаспори в Північній Америці. На нього нас запрошували ще три роки тому, але два роки поспіль нам не давали канадських віз, і ось нарешті ми їх отримали.

Проте так збіглося, що саме на цей період у нас були заплановані гастролі до США. І цього разу нам не дали вже американських віз. Тому ми полетіли в Торонто. Але американські гастролі перенесли на травень. Так інколи трапляється. Зараз ми знову подаємо документи, і сподіваємося, що все вдасться.

Трохи про новий альбом. Які його пісні стали знаковими для вас?

Альбом «Мільярди» створювався в дорозі, коли ми гастролювали з попереднім альбомом. Я вважаю, що кожен новий альбом має бути кращим за попередні. Певним кроком вперед. Ми трохи вдосконалили звучання, він краще звучить, аніж «Буду з тобою». Проте це наше класичне звучання: ми любимо струнні інструменти, трішки духових, жіночий бек. Одне слово, «Мільярди»  — це таке собі поєднання сучасної синтетичної й класичної музики, яку людство слухає століттями.

А як щодо улюблених пісень?

Виділяти якусь одну пісню я б не став, але в альбом входить так звана наша «нетлєночка» «Зорі запалали». Створювалася ця пісня дуже цікаво. Наш партнер та продюсер Олег Ходачук насправді пише вірші. І в нього є збірка, яку він написав своїй коханій дівчині. Я взяв звідти вірш «Зорі запалали» і переробив його на пісню. А потім написав під неї музику вдома на кухні, — я завжди пишу музику вдома на кухні.

Ця пісня одразу емоційно чіпляла, як і сам вірш. Але про те, що «Зорі запалали» стануть грейт-хітом, я навіть подумати не міг. Взагалі в альбомі присутні пісні-посвяти, як от, наприклад, «Моя земля». Вона присвячена 15-річному хлопцеві Дані Дідіку, що загинув від рук терористів під час Маршу Єдності у Харкові. Чи пісня «Колискова», яка є саундтреком до фільму «Заборонений» про життя Василя Стуса присвячена дисидентському руху в Україні.

3 5 1
Спецпроекты

Актор Майкл Б. Джордан — про новий фільм «Судити по совісті», Брі Ларсон і Джеймі Фокса

Ексклюзивне інтерв`ю із зіркою «Чорної пантери» та «Крід: Спадок Роккі Бальбоа».

Антонио Лукич («Мої думки тихі») — о юморе, фрилансерах и работе с Ирмой Витовской

Интервью с режиссером комедии, на которую ты просто обязана сводить свою маму. 

Loading...
Звезды / Интервью
Надо прочитать

Режисер, за яким варто стежити наступні 20 років: Наріман Алієв («Додому»)

Переможець в категорії «Кіно» спеціального проєкту до 20-річчя Cosmopolitan. 

Музична виконавиця, за якою варто стежити наступні 20 років: Стасік

Переможниця в категорії «Музика» спеціального проєкту до 20-річчя Cosmopolitan.  

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.