Грандіозні плани: як поставити цілі на осінь і нарешті досягти їх

Твоя жизнь / Психология
Фото: Кадр из фильма,
Cosmo

Під Новий Рік ти складаєш список резолюцій. Кожного нового сезону даєш собі обіцянку поїхати в подорож. Ну, а скільки понеділків пали жертвою дієти годі й згадувати. Ми вирішили розібратись, чому плани інколи йдуть під три чорти і переписати твій сценарій на осінь.

Мрій про мене, мрій

Часто цілі, які ми ставимо перед собою, виглядають які мрії. Вони настільки бажані, що ми здатні довго жити результатом. Наприклад, стандартний режим схуднення до літа в нашій голові виглядає так: стаємо на ваги, а там омріяні, вистраждані кілограми. Далі підтягується оновлена версія шопінгу. Розміри S-XS і звісно купальник. І все ідеально. Особливо, якщо сидиш в офісі, за вікном дощ, а вчора вечері під серіал добре зайшли чіпси. Погодься, ніякі картинки в стилі “ і в спортзалі їй поставлять пам’ятник” на думку не спадають.

В таких випадках, весь процес обмежується візуалізацією результату. І хоча це не шкодить цілі, як такій, але дуже сповільнює момент “старту”. Особливо, якщо формулювання бажаного є не чітким. Так і виходить - замість того, щоб діяти, ти плануєш шопінг з розміром S і купальник.

Вихід:

  • Розділяй поняття “фінального результату” й “цілі”. Схуднути - це результат. Записатись до спортзалу (на йогу, пілатес, сайклінг і т.д.) - ціль.

Відсутність плану

Зрозуміти ціль не достатньо. Часто, навіть незначні пункти в нашому списку потребують деталізації. Придбати абонемент до спортзалу, наприклад, можна декількома способами. І, навіть, якщо зараз перша година ночі (гаряча лінія закрита), а в будівлі лише сторож (який нічим тобі не допоможе), отримати базову інформацію, про ціни, послуги, графік і т.д. ти можеш будь-якої миті. Хвала всемогутньому гуглу!

Вихід:

  • Важливо зробити перший крок. Навіть просто зайти на сайт і заскрінити адресу буде достатньо.

Завтра, з понеділка, ніколи

Звичка відкладати на кращий час (чому він кращий, пояснити можеш тільки ти) - це ще одна перепона на шляху до реалізації задуманого. Запам’ятай, нема кращого моменту ніж сьогодні, ніж зараз (дивись пункт вище).

Річ в тім, що за рішенням почати нове життя з понеділка криється страх. Психологи впевнені, що ми просто даємо собі час зібратись з духом, щоб зробити крок. Але погодься, не завжди вдається перейти межу.

Вихід:

  • Зрозумій, що єдине чим тобі загрожує початок реалізації цілей - це їх досягнення. Не погана мотивація, правда?

Ось приклади переписаного спуску “на осінь”, які ти з легкістю зможеш досягти:

  1. Було: поїхати в подорож. Стало: купити квитки на літакпоїздавтобус до омріяного міста.
  2. Було: спробувати екзотичну кухню. Стало: домовитись з бойфрендом або подругою про сніданок в новому ресторані.
  3. Було: оновити гардероб. Стало: зайти на сайт улюбленого бренду й придивитись образи перед шопінгом (який в ту ж секунду записуєш в планер на вікенд).
  4. Було: частіше відвідувати батьків. Стало: набрати маму з татом телефоном (інколи їм достатньо просто почути твій голос).
  5. Було: схуднути до Нового Року. Стало: купити абонемент до спортзалу приготувати на вечерю страву за рецептом ЗОЖ.

Це лише наші приклади. Твої пункти легко стануть реальністю, якщо правильно підходити до процесу реалізації. Не бійся робити крок вперед, не забувай про деталі і став конкретні завдання. Тоді будь-яка мета - це лише питання часу.  

Рейтинг / 0
5 5 1