Хто такі люди-сканери або як отримати від життя максимум?

Твоя жизнь / Психология
Фото: Getty Images
Cosmo

Існують люди, які прагнуть спробувати усе на світі. Відомий спікер, автор семи книг про досягнення цілей Барбара Шер називає їх сканерами. У своїй книзі «Відмовляюсь обирати» письменниця допомагає цим людям розкрити усі свої таланти. Аналізуємо декілька з них.

Як зрозуміти, чи ти людина-сканер? 

Уяви ситуацію - хтось хоче отримати трохи знань з різних галузей, а інший обрав певну спеціальність і розвивається тільки у ній. А ось сканери прагнуть розумітися в усьому!

Таким чином, ці люди мають цінні та неповторні навички. Вони гнучкі, постійно цікавляться новинками і можуть різко змінити напрямок діяльності. І хоча їм вдається розпорошувати увагу на різні галузі, вони не страждають на розсіяність уваги чи відсутність самодисципліни. Навпаки – їх інтелект дозволяє отримувати від процесу вивчення величезне задоволення. 

Недоліки сканерів

Однією з найбільших проблем сканерів є невміння відчувати плин часу. І навіть якщо ти складеш план на день або запишеш усі справи у календар, їх буде настільки багато, що не вистачить годин у добі! До того ж люди-сканери сприймають виключно теперішнє – поняття «це можна зробити завтра» для них не існує.
Як з цим боротися? Навчитися справлятися з панікою. Якщо тебе турбує відчуття, що ти не встигнеш чогось сьогодні, глибоко вдихни і подумай про те, що від цього твоє життя суттєво не зміниться. Повір, невивчений факт, невиконане завдання не стануть перепоною на шляху до твоєї мрії.

Чи варто себе змінювати? 

Ти вже звикла чути як від близьких, так і вчителів: «Якщо братися за усе на світі, не будеш обізнаний ні в чому». Вони вважають, що ти назавжди залишишся дилетантом і не будеш гідною хорошої кар’єри. Таким чином, маленького, допитливого школяра, який з цікавістю вивчав світ, назвали невдахою. Однак насправді це лише застарілий стереотип. 

Особлива природа сканера потребує часу, щоб знайти роботу, яка буде йому до смаку. Адже вона повинна поєднувати усі захоплення, які має ця людина. І навіть якщо ти витратиш на пошуки рік, це буде того варте. До того ж якщо доведеться змінювати місце роботи, це чудовий шанс взяти максимум знань та задоволення, які потім переростуть у цінний досвід. Пам’ятай, що ти народжена, аби самостійно обирати свій шлях. І одна дорога – це надто мало для тебе!

 Текст: Дар'я Андрійчук  

Рейтинг / 0
5 5 3