Як знайти спільну мову кохання — радить психолог
«Ми ніби говоримо різними мовами!», «Я не відчуваю його кохання!», «Не знаю, чого йому не вистачає!» — знайомі фрази? Якщо так, то час підтягнути свої знання мови. Мови кохання. Як це зробити — розповідає психолог Олена Шершньова.
Доктор Гері Чепмен стверджує, що існує 5 основних мов кохання, за допомогою яких люди висловлюють свої почуття. І коли у партнерів вони різні – це може призводити до тотального відчуття нерозуміння та нелюбові. Щоб побудувати справді гармонійні стосунки, перше, що необхідно – це визначити, яка мова кохання у тебе, а яка – у партнера. І почати висловлювати почуття не своєю, а його мовою. Ну а партнеру повідомити, яким чином тобі було б зрозуміліше та приємніше приймати його кохання.
СЛОВА. Компліменти, похвала, зізнання в коханні – найкраще підтвердження почуттів для тих, хто вибирає слова. Навіщо ходити навкруги, якщо можна просто сказати: «я тебе люблю»? Найчастіше «люблять вухами» жінки. Але деякі чоловіки теж не проти послухати приємні слова від партнерки. Ті ж, кому ця мова не близька, вважають слова «пустою балаканиною». І навіть найщиріші промови можуть викликати у них зворотний ефект. Отже, якщо твій партнер скупий на компліменти та слова підтримки, можливо, він вважає, що замість безплідних розмов краще надати реальну допомогу.
ЧАС. Спільне дозвілля, щира увага, просто перебування поруч. Ті, хто вміють цінувати час, вважають його найвищим проявом кохання. І, звичайно, чекають якісного часу від близьких. Але є й ті, хто не розуміє, що особливого у простому знаходженні поруч. Адже і з неприємною колегою ми пліч-о-пліч по 8 годин на день, і в кріслі стоматолога можемо просидіти не одну годину. Тому вважають за краще висловлювати почуття більш конкретно. Наприклад, у подарунках чи міцних обіймах.
ДОТИКИ. Обійми, поцілунки, погладжування… До речі, це перша мова, з якою ми знайомимося ще немовлятами. «Любити – значить хотіти торкатися», — сказав Станіславський. А ось люди з жорсткими особистими межами можуть відчувати дискомфорт, коли до них часто торкаються. Або навіть сприймати це як суто сексуальний імпульс, за яким немає глибоких емоцій.
ПОДАРУНКИ. Традиція висловлювати почуття за допомогою подарунків була присутня у всі часи і у всіх народів. Посли везли подарунки правителям, племена робили підношення богам, чоловіки дарували та дарують квіти коханим жінкам. Але ті, хто не розуміє мови подарунків, бачить за дорогими презентами не почуття, а підкуп. Або спробу відкупитися. А це може обурити та навіть відштовхнути.
ДОПОМОГА. Реальні дії, конкретні вирішення проблем, допомога не на словах, а насправді – ось що цінують люди з цією мовою кохання. І в чому готові виявлятися самі. А ось їхні опоненти інколи не вважають зусилля чимось романтичним. Справи більше асоціюються у них із товариством, ніж з ніжними почуттями.
Отже, якщо тобі раптом здасться, що партнер тебе «заговорює», або «підкуповує» або надмірно «тискає», просто зазирни в цю шпаргалку – і, можливо, його послання зазвучить для тебе інакше.