Книга тижня: «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію» Бріджит Квінн

LIFESTYLE / Культура
Фото: Instagram
Cosmo

Видавництво: ArtHuss

Рік видання: 2018

Кількість сторінок: 224

Палітурка: м’яка

Замовити книгу можна тут

Про що книга «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»?

Видавництво ArtHuss за участі друкарні huss випустили український переклад книжки відомої мистецтвознавиці Бріджит Квінн «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію». Книга відзначена нагородою Best Art & Photography Books 2017 за версією Amazon. Ілюстрації до видання створила художниця Ліза Конгдон.

Історично жінки майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Зважаючи на поступове зростання ролі фемінізму в сучасній культурі, авторка «Неймовірних» пропонує заповнити ці прогалини. Захопливо, дотепно, а часом і доволі в’їдливо, американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн оповідає про життя і творчість 15 неймовірних художниць і мисткинь із різних країн та епох – від XVII століття і дотепер.

Книга доповнена репродукціями робіт, а також сучасними портретами героїнь розповідей. Серед героїнь: Артемізія Джентілескі, Юдит Лейстер, Аделаїда Лабіль-Жияр, Марі-Деніз Вільє, Роза Бонер, Едмонія Льюіс, Паула Модерзон-Бекер, Ванесса Белл, Еліс Ніл, Лі Краснер, Луїз Буржуа, Рут Асава, Ана Мендьєта, Кара Вокер, Сюзен О’Меллі. Авторка розкриває не тільки їхню творчість, а й показує всі життєві перепони, які зустрічала кожна на шляху до мистецтва.

Книга сподобається любителям історії та мистецтва.

Рейтинг / 0
3 5 1