Книга тижня: «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» Катерина Бабкіна і Марк Лівін

LIFESTYLE / Культура
Cosmo

Видавництво: #книголав

Рік видання: 2018

Кількість сторінок: 112

Палітурка: тверда

Хто займався створенням книги?

На створення книги авторів надихнула американська книжка Елени Фавіллі та Франчески Кавалло «Казки на ніч для дівчаток-бунтарок». До створення української версії залучили українських письменницю Катерину Бабкіну та письменника Марка Лівіна та ілюстраторок Анну Сарвіру та Юлію Твєрітіну.

Катерина Бабкіна та Марк Лівін

Катерина та Марк зібрали 50 цікавих історій без підручникових штампів та зайвого пафосу, що надихатимуть і допомагатимуть розбудовувати толерантність до особистого вибору кожної людини, цінувати різноманітність ідей та думок та усвідомлювати важливості забезпечення рівних прав і можливостей для всіх людей в суспільству. Анна Сарвіра та Юлія Твєрітіна намалювали для кожної героїні яскраві ілюстрації.

Ірина Галай, альпіністка

«Багато людей борються за права жінок та обстоюють їх, але це не так просто. Адже цим людям протистоять традиції й багатовіковий досвід дискримінації, тобто нехтування правами жінок, стереотипи, помилкові звичаї̈ та хибні судження. Це — перша збірка історій про українських дівчат, котрі — нехай частіше всупереч, а не завдяки суспільству та обставинам, традиціям і навіть часом своїм родинам — змінили й продовжують змінювати цей світ на краще. Ця книжка для того, щоби захоплюватися не завжди простими життями та не завжди справедливо оціненими досягненнями українських жінок та дівчат усіх часів, їхнім професіоналізмом, вірністю своєму покликанню, їхньою працею на користь усього людства», — зазначають автори текстів.

Соломія Павличко, науковиця, перекладачка

Про що книга «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків»?

Всередині книги життєві нариси про 50 видатних українських жінок, які йшли за своїм покликанням. Це перша збірка історій, що стануть цікавою та захопливою подорожжю у події минулого та сучасності. Книжка має на меті розповісти не лише про особистий успіх кожної героїні, а й про великі вчинки, які вплинули на життя багатьох людей, та різноманітність сфер, де жінки досягли значних здобутків, змінюючи світ навколо себе. Це історії про силу духу та віру в себе. Серед героїнь проекту – науковиці, лікарки, дизайнерки, військові, спортсменки, активістки, волонтерки, літераторки.

Так, у книзі можна прочитати історії Наталії Жижченко, вона ж ONUKA, фехтувальниці Ольги Харлан, дизайнери Лілії Пустовіт, волонтерки Ольги Кудіненко та інших наших співвітчизниць. 

Ольга Кудіненко, засновниця фонду для онкохворих дітей

Книга буде корисною всім, хто шукає натхнення та мотивації робити щось корисне, тим, хто боїться зробити перший крок на шляху до нової справи. 

Перший наклад видання #книголав надіслав у шкільні та дитячі бібліотеки Луганської та Донецької областей, дітям із сімей переселенців, ветеранів та бійців АТО, загиблих та зниклих безвісти.

У суботу, 31 березня, презентація книги відбудеться у Мистецькому Арсеналі.