Код нації: Etnodim презентує художню колекцію вишиванок

Cosmo

Казимир Малевич, Олександра Екстер, Іван-Валентин Задорожний, Олександр Саєнко, Іван Приходько, Юлія Гушул, Ганна Собачко-Шостак, Василь Корчинський — герої нової колекції головного українського бренду вишиванок Etnodim. 

Вишиванки завжди говорили про почуття та цінності українців: Дерево життя, родючість землі, чоловічу і жіночу сили. Час іде, цінності залишаються, але вони набувають нових образів і сенсів. Etnodim створює вишиванки нашого часу і своїми орнаментами говорить про сучасну Україну. В колекціях бренду є вишиванки, присвячені Розстріляному Відродженню, Криму, Квітам України, київським каштанам і унікальній українській мозаїці. 

Нині Etnodim презентує нову історію, натхненну Мистецькою спадщиною України. У ній відроджуються і знаходять нове, сучасне прочитання мотиви й візерунки, закарбовані в генетичній памʼяті кожного українця — роботи художників, які прославляли і продовжують прославляти нашу країну у світі. 

До художньої колекції увійшли сім вишитих суконь, шість вишиванок і лляна камізелька — у кожній з них збережений почерк, особлива стилістика і кольори автора, якому вона присвячена. 

Лляний сарафан з аплікацією та вишивкою Malevych нагадує роботи Казимира Малевича, який працював у стилі супрематизму. Прямі геометричні фігури добре прослідковуються у верхній частині виробу та по низу сарафану. 

Коротка сукня Ekster із довгими широкими рукавами складається з різних яскравих кольорів тканин, чітких та різких ліній, що підкреслюють неповторний стиль художниці. Два плаття-міні із вишивкою Prykhodko — жовте і блакитне — натхненні світоглядом і роботами художника Івана Приходька, його чесним і наївним поглядом на життя, безмежною і щирою любов’ю до України та її природи. 

Довга біла сукня з яскравими фантазійними квітами Sobachko виконана у яскравих кольорах, притаманних стилю художниці Ганни Собачко-Шостак, яка представляла народний футуризм. 

Сукня-сарафан з поясом із китицями і сорочка із коротким рукавом Gushul натхненні яскравими та життєрадісними роботами художниці Юлії Гушул, в яких відчувається зв`язок з природою і з чимось надприродним. 

Лляні вишиванки Korchynskyi, представлені в бежевому і зеленому кольорах, зберігають мотиви робіт художника Василя Корчинського, зокрема лаконічність і вишуканість витинанки, його улюбленої техніки.

Сорочка із довгими рукавами Saenko виконана у стилі та кольорах, притаманних художнику-графіку. У своїх мозаїках автор зображував природу, тож на сорочці можна знайти її елементи: лелеки, листя очерету та інші рослини.

Лляна сукня із рукавами-ліхтариками і камізелька Zadorozhniy — омаж художнику Валентину Задорожньому, який працював у стилях реалізму і неофольклоризму та вирізнявся оригінальністю композиції, досконалими малюнками і гармонією кольорової гами.

Об’єднуючи у своїх вишиванках імена геніальних українських митців, Etnodim символічно випускає колекцію до Всесвітнього Дня вишиванки — свята, яке в умовах війни з росією і неймовірної об’єднаності українського суспільства стає черговим приводом заявити про силу і волю українського народу, вічність і безсмертність нашої культури, красу і безмежний талант наших людей. 

Художня колекція Etnodim доступна на сайті бренду Etnodim.com.ua, а також у Київському магазині за адресою Верхній Вал 58/28. Частину прибутку команда Etnodim спрямовує на допомогу Збройним силам України. 

5 5 2
Спецпроекты
Реклама
Loading...
Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Замість брюк: 5 стильних леггінсів, які доповнять твій гардероб навесні 2022

Цей комфортний вид одягу здобув нове дихання та незвичні варіації.

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.