Майкл Щур: "Нерівність у правах збільшує кількість нещасливих людей"

Звезды / Интервью
Фото: Александр Порубаймых
Cosmo

Аби досягти гендерної рівності, чоловікам і жінкам потрібно об’єднати зусилля. До п’ятої річниці руху HeForShe у світі ми поспілкувалися з п’ятьма українцями, які вважають рівноправ’я нашою спільною метою. Читай інтерв'ю з другим героєм і дивися відео з бекстейджем зйомки.  

Роман Вінтонів (Майкл Щур), журналіст, ведучий "Телебачення Торонто", адвокат руху HeForShe в Україні 

Я не можу назвати себе еталонним адвокатом HeForShe. Але для мене причетність до цього руху – стимул працювати над собою.

Стереотипи працюють за такою формулою: є стать і є купа тегів навколо неї. Якщо ти спілкуєшся з людиною, не знаючи її статі (наприклад, через якийсь месенджер або пошту), ти дезорієнтований. Як тільки з’являється стать – з’являються й теги: “жінка – слабка”, “жінка – поганий водій” абощо.

Відколи ми почали працювати з проєктом “Телебачення Торонто”, ми постійно воюємо зі стереотипами. Коли до чоловічої команди приєдналися Яся Кравченко та Саша Гонтар, ми отримали право говорити від імені жінок.

Раніше в нашому суспільстві жінки завжди виступали другим номером. Тепер вони мають вибір: комусь комфортно й далі залишатися під №2, а в когось нарешті з`являються сили вийти на перший план.

Реальність довкола нас настільки багатогранна, що аргументи можна підібрати на користь будь-якої тези. Люди легко знаходять докази того, що земля пласка або що американці не висаджувалися на Місяць. Тому в мене немає навіть ідеї когось у чомусь переконувати. Є ідея захистити тих, чиї права досі порушуються.

Не варто очікувати моментальних змін. Жінки не так давно здобули право голосу та інші базові права. Не те щоби я не вірив, що ми не в силах прискорити процес. Просто застерігаю, що не треба розчаровуватись, якщо зміни не настануть так швидко, як би того хотілось.

Нерівність у правах збільшує кількість нещасливих людей. Я вірю, що рух HeForShe допоможе жінкам стати щасливішими. Зокрема тому, що тепер вони обиратимуть не “жіночі” професії, а ті, які їм справді більше до душі.

Хтось хоче бути столярницею, хтось – зварювальницею. Так само і в чоловіків: хтось хоче стати майстром педикюру чи медбратом. Це нормально – приносити користь іншим, роблячи те, що подобається тобі.

Я не хочу, щоби моя донька страждала через тих кількох людей, які чомусь вирішили, що всі жінки однакові.

БЛІЦ

Найбезглуздіші стереотипи про чоловіків і жінок
Жінка – поганий водій. Чоловік – хороший водій.

Прояви гендерної нерівності, які треба викорінити в першу чергу
Треба перестати оцінювати людей за статевою ознакою.   

Бути HeForShe – це постійна робота над собою.

 

HeForShe – рух солідарності на підтримку гендерної рівності, започаткований структурою ООН Жінки. Водночас це глобальна платформа, яка залучає чоловіків як агентів змін.

Кампанія була презентована Послом доброї волі Еммою Вотсон і Генеральним секретарем ООН Паном Гі Муном 20 вересня 2014 року. За ці 5 років до руху долучилися понад 2,1 мільйона людей. Про свою відданість ідеям HeForShe заявили Принц Гаррі, Барак Обама, Джастін Трюдо, Девід Бекхем та інші лідери думок.

В Україні рух впроваджується за фінансової підтримки Швеції.

Приєднатися до HeForShe та дізнатися більше про цю кампанію можна на сайті heforshe.org.

Матеріал вийшов друком у вересневому номері журналу Cosmopolitan.

Фотограф: Олександр Порубаймих

Інтерв'ю: Таїсія Куденко

Грим і зачіски: Тетяна Овдієнко  

Рейтинг / 0
5 5 2