Модний детокс: чому важливо і як бути eco-friendly при виборі гардеробу

Мода / Гид по стилю
Cosmo

“На виготовлення однієї футболки йде більше 2 тисяч літрів води” – думала я, стоячи перед полицями з tie-diy топами. Не те щоб цей принт мені подобався. Я навіть відверто вважала його “не своїм”. Проте всі фешн інсайдери в один голос кричали “тренд”, “актуально”, “модно”. І їхній голос переважав голос розуму. Місця в шафі, як завжди, не вистачало. Але оновити гардероб перед літом – святая святих.

Бірку з футболки я не зняла. І жодного разу її не вдягнула. Замислюватись над екологією теж було ніколи. Але носити так само нічого і місця в шафі так само не вистачає. Про те, як робити покупки з користю для себе й довкілля, чому важливо “чистити” гардероб і на які тенденції робити ставку, аби вигідно інвестувати у майбутнє – у цьому матеріалі.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Vanessa Hong (@thehautepursuit)

Х’юстон, у нас проблема

Про те, чи дійсно нам потрібні речі, що їх купуємо, ми замислюємось дуже рідко. Серед великого розмаїття одягу, ти точно знайдеш “свою хвилю”. А мас-маркет підлаштує її під вигідну цінову категорію. І те, що за прогнозами експертів у 2030 році індустрія продаватиме понад 100 тон одягу на рік ніяк не впливає на твій настрій (на мій під час покупки футболки не вплинуло).

Щоб зробити проблему ближче, спробуй відмовитись від чогось важливого. Наприклад, води. Декілька днів без цього ресурсу – і ти зрозумієш, що 2 тисячі літрів для футболки, яку ти так і не вдягнула, надто висока ціна.

До того ж, синтетичні матеріали, які швидко зношуються й втрачають гарний вигляд, розкладаються так само довго, як і пластик. Ти намагаєшся сортувати сміття, обираєш екологічно чисту косметику і правильно харчуєшся. Але поліестер нівелює всі твої заслуги перед довкіллям. Тому щоб бути eco-friendly під час шопінгу дивись наступні пункти:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Linda Tol (@lindatol_)

1. Емоція чи потреба? Перехопило подих, або ти просто не маєш у чому піти на вечіркупобаченняв кіно, подумай ще раз. Ніхто не знає, скільки насправді років твоїм улюбленим джинсам чи тій прекрасній вінтажній сукні.

2. Матеріал. Всі розуміють, але не всі слідують цьому правилу. Чим більший відсоток натуральних тканин, тим довше носитиметься й краще виглядатиме будь-яка річ. Перевіряй етикетку.

3. З чим носити і куди? Це питання вбереже від “вдягла лише один раз”. Якщо не можеш скласти декілька образів з наявними речима зараз, точно не зможеш зробити це у майбутньому.

4. Альтернатива покупці. У подруги є такий піджак? А може заради однієї вечірки потрібну сукню можна орендувати?

Склети в шафі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Camille Charriere (@camillecharriere)

Ревізію гардеробу треба проводити якомога частіше. Це допоможе не лише звільнити місце. Регулярна чистка - ключ до легкості в прийнятті рішень. Старі речі не обов’язково викидати:

Благодійність. Хороший спосіб подарувати одягу друге дихання, а головне зробити добру справу.
Поремонтуй. Не спіши купувати нову куртку, якщо у старої зламалась блискавка.
Переший. Ті речі, які давно вийшли з моди, можна завжди освіжити. Знайди круті ідеї на Pinterest і дай волю фантазії.

Погляд у майбутнє

Щоб не робити ставок на один сезон, звертай увагу на класичні, базові моделі. Також скомбінуй капсульний гардероб. Тобто певний мінімум, який поєднується між собою в будь-якій варіації. І не перегинай палицю з трендами. Це класно розуміти актуальні тенденції. Але ще краще вміти підлаштовувати їх під себе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Gala (@galagonzalez)

Сьогодні 90-ті знову в моді. Оверсайз ще довго буде актуальним. Тому на цей тренд можна орієнтуватись. Також пастель, натуральність й мінімум синтетики – це все лишатиметься актуальним впродовж наступних декількох сезонів.

Автор: Тетяна Сухачова

Теги:
Рейтинг / 0
5 5 1