Month-have жовтня: чоботи в стилі панк

Мода / Гид по стилю
Фото: Getty Images,
Cosmo

Осінь у розпалі. Разом з верхнім одягом до гардеробів повернулось й сезонне взуття. І якщо косухи, тренчі, пальта, піджаки і куртки - це купа можливостей для експериментів з образами, то про взуття, як правило, такого не скажеш. Дві-три пари, які ми обираємо під усе і з усім. Тому цього місяця у рубриці month-have масивні чоботи на плоскій підошві. Про історію розвитку моделі, те як знайти якісну пару і з чим поєднувати цього місяця читай прямо зараз. 

Історична справка

Достеменно відслідкувати появу цієї моделі неможливо. У більш-менш сучасному вигляді взуття почало існувати наприкінці 19-го століття в Англії. Створена пара була спеціально для жінок. А все тому, що верхова їзда вимагала, якщо не повноцінної уніформи, то хоча б зручного взуття. Чоловіки з легкістю могли собі дозволити як одне так й інше, а от благородним дамам міняти наряди було вкрай незручно.

Тому англійські майстри придумати невисокі шкіряні чоботи, із резиновими вставками по боках (так, на їх думку, було легше взуватись). Вийшло щось на кшталт напів-чоботів Челсі. Пізніше вони перекочували до британської армії. Там до моделі додали шнурівку для кращої фіксації ноги.

Після Другої світової війни в історії розвитку взуттєвої моди з’являється знакова особа. Молодий лікар Вермахта Клаус Мартенс вирішує переробити незручні армійські черевики в більш комфортний для повсякденного життя варіант. Хлопець сконструював підошву, в середині якої були бульбашки повітря. Таким чином, взуття почало пружинити і відповідно стало більш комфортним.

Цим лікарем був засновник бренду Dr. Martens. Далі ці чоботи почали жити власним життям. Вони стали знаковою частиною суб-культур, а починаючи з 90-х по троху перейшли і до модних гардеробів. Сьогодні цю пару ми любимо за універсальність і комфорт. Що ще треба?

З чим їх носити і як обирати?

Взуття - це довгострокова інвестиція. Найкраще носитиметься пара з натуральної шкіри. Моделі з масивною підошвою часто “збирають” із різних частин, тому приділяй особливу увагу швам. Добре, якщо вони прошиті подвійним рядком. Якщо ж використовується клей, видимих ознак цього (а тим паче і самого клею на фурнітурі) бути не повинно.

Щодо образів, ти вільна комбінувати пару так, як заманеться. Ми пропонуємо такі сети:

  • З міді-сукнею. Нема більш колоритного образу ніж масивні чоботи і сукня довжиною нище коліна. З кольорів добре поєднуватимуться коричневі, гірчичні, бежеві й інші відтінки осінньої палітри.
  • Зі шкірою. Спробуй поєднати трендову фактуру в чорному кольорі з масивними чоботами. Круто виглядатиме шкіряний сарафан або спідниця міні.
  • Джинси і светр. Банально, але якщо верх буде об’ємним, а джинси по фігурі, чоботи розбавлять лук і гармонійно впишуться в образ.
  • Спідниця плісе, водолазка і пальто. Чисто осінній образ на кожен день. Масивні чоботи будуть як ніколи доречні.

Де знайти ідеальну пару

Канонічним варіантом будуть Dr. Martens. Їх моделі перевірені часом і цілком виправдовують свою ціну. Серед українських брендів The Others і Kachorovska мають в арсеналі моделі різних кольорів.

Dr. Martens

Zara

Kachorovska

 

Рейтинг / 0
5 5 2