Як діячам культури та освіти з України отримати виплати в Європі

Cosmo

Європейські держави продовжують підтримувати українських діячів культури та їхні родини, які через російську агресію були змушені покинути домівки та залишилися без джерел постійного доходу. Крім міжнародного фонду Creators for Ukraine, завдяки якому фінансову допомогу отримали сотні українських авторів та музикантів, з ініціативою надати можливість творити та гідно жити у нових умовах, виступили організації колективного управління авторськими правами Польщі, Чехії, Литви та Словаччини. Детальніше про виплати у кожній країні далі у статті.

Польща

Польське товариство авторів ZAiKS, партнер громадської організації «Українська агенція з авторських та суміжних прав» (ГО «УААСП»), призначає допомогу в розмірі 5000 PLN громадянам України, які задіяні в мистецькому та культурному середовищі України, або членам їхніх родин. Для подачі заявки необхідно мати оформлений PESEL у період після 24 лютого 2022 року. З більш детальними правилами надання допомоги можна ознайомитися на сайті товариства ZAiKS. 

Також ті, хто організовує діяльність у сфері мистецтва, культури та мистецької освіти для постраждалих від війни в Україні, можуть подати заявку на отримання гранту від фонду ZAiKS під назвою Creators for Ukraine. Заявки, заповнені польською або українською мовою, приймаються за допомогою онлайн формуляру. Максимальна сума гранту складає 20 000 PLN. З усіма правилами надання грантів можна ознайомитися в статуті на сторінці грантової програми.

Чехія

Чеська організація колективного управління OSA — Ochranný svaz autorský, партнер ГО «УААСП», ініціювала фінансову підтримку українських музикантів та їхніх родин. Головна мета — підтримати діячів культури та надати можливість працювати за професією на гідних умовах. Для отримання виплати необхідно заповнити заявку на сайті.

Литва

Міністерство культури республіки Литва пропонує діячам культури та професійного мистецтва з України, які отримали тимчасовий прихисток на їхній території, стипендію у розмірі 1800 євро. Для подачі заявки на виплату митцям необхідно мати лист про співпрацю з литовськими культурними організаціями. Таким чином українці отримують не тільки фінансову підтримку, а й можливість продовжувати професійну діяльність в галузях архітектури, бібліотечної справи, цирку, образотворчого мистецтва, дизайну, етнічної культури та народного мистецтва, фотографії, культурної спадщини, літератури, музейної справи, музики, танцю, міждисциплінарного мистецтва і театру. Більш детально ознайомитися з умовами отримання стипендії та переліком організацій, бажаючих співпрацювати з українськими діячами, можна на сайті Міністерства культури республіки Литва.

Словаччина

Словацьке авторське товариство SOZA Slovenský ochranný zväz autorský, партнер ГО «УААСП», за допомогою платформи Donio, продовжує збір коштів для допомоги Україні. Наразі вдалося зібрати понад 28 000 євро.

Найближчим часом SOZA планує оголосити програму підтримки українських авторів, тож стеж за новинами на сайті.

Також, Мистецька Рада «Фонду підтримки мистецтв» (FPU) опублікувала свою пропозицію щодо надання грантів українським митцям. За більш детальною інформацією переходь за посиланням.

Про всі актуальні виплати у країнах Європи від авторських спільнот можна дізнаватися на офіційній сторінці громадської організації «УААСП» у Facebook.

5 5 1
Фото: Pixabay
Спецпроекты
Реклама

Макс Барських на Billboard MusicCon закликав світову спільноту не звикати до війни в Україні

Співак виступив з гучною промовою на міжнародній музичній конференції в Лас-Вегасі.

Легендарний британський рок-гурт Pink Floyd випустив благодійний мерч на підтримку України

Футболки, шопери, світшоти і не тільки із соняшником, який можна також побачити на обкладинці спільного сингла Pink Floyd та Андрія Хливнюка «Hey Hey Rise Up», та картиною «Захисники Херсона» Сани Шахмурадової. 

Loading...
Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп

Прем'єра: слухаємо спільний трек Еда Ширана і гурту «Антитіла»

«Українська лірика пісні «2Step» — це моя особиста історія першого дня війни», — поділився фронтмен українського гурту Тарас Тополя.

«Хто, якщо не ми?»: гурт «Друга Ріка» вирушає у благодійний європейський тур

Гурт планує зібрати кошти для постраждалих під час війни рф проти України, а також на закупівлю тактичної амуніції для військових.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.