Must see: 5 фільмів, що отримали нагороди Каннського кінофестивалю

LIFESTYLE / Культура
Фото: кадры из фильма
Cosmo

Поки ми спостерігали за яскравими вбраннями голлівудських зірок на червоній доріжці у Каннах, було названо переможців щорічного кінофестивалю. Ми відібрали для тебе ТОП-5 кінострічок, які отримали почесні нагороди. Бери на замітку цікаві кінопрем’єри.

Паразити

Комедійно-драматичний фільм режисера Пон Чжун Хо цьогоріч отримав “Золоту пальмову гілку”. У стрічці йдеться про родину корейського безробітного Гі-Тхека. Аби покращити фінансове становище своєї сім’ї, чоловік наважується підзаробити за рахунок багатої родини. Таке рішення призвело до несподіваних наслідків.

Атлантик

Кінострічка “Атлантик” - дебютна робота режисера Маті Діоп. На Каннському кінофестивалі 2019 року фільм отримав гран-прі від журі. Зі сюжетом робочі з передмістя Дакара у Сенегалі працюють над будівництвом футуристичної вежі Атлантик. Вони не отримують зарплатні вже протягом місяця, тож вирішують покинути країну в пошуках кращого життя.

Знедолені 

Драма “Знедолені” режисера Ладж Лі отримала приз журі у Каннах. Події фільму розгортаються у передмісті Парижу Монфермей, де регулярно спалахують міжнаціональні конфлікти. Під час свята з нагоди перемоги Франції у Чемпіонаті світу з футболу темношкірий хлопець Ісса краде левеня із циганського цирку. Помітивши колір шкіри крадія, цигани вирушили до голови кварталу темношкірих зі скаргами.

Бакурау 

Це бразильсько-французький драматичний фільм, поставлений режисерами Жуліано Дорнелем та Клебером Мендонсою Фільо. Стрічка отримала приз журі на Каннському кінофестивалі. У центрі сюжету - режисер, який вирушає до бразильського села, щоб зняти документальний фільм. Однак місцеві жителі виявилися не такими, як йому здавалося. Виявляється, вони приховують чимало зловісних секретів.

Напевно, це рай

Спеціальний приз журі Каннського кінофестивалю отримала франко-канадська комедія палестинського режисера Еліа Сулеймана “Напевно, це рай”. Фільм знятий за сценарієм режисера. Еліа також зіграв самого себе у стрічці. Він мандрує різними країнами світу, проводячи паралелі з рідною Палестиною. Чоловік намагається визначити національну ідентичність і хоче зрозуміти, чому ми так прив’язуємось до певного місця і називаємо його домівкою.

Текст: Дар'я Андрійчук 

Рейтинг / 0
5 5 6