Музична виконавиця, за якою варто стежити наступні 20 років: Стасік

Звезды / Интервью
Фото: Михаил Федорак
Cosmo

Спеціально до 20-ї річниці Cosmopolitan Україна ми підготували проєкт про молодих фахівців, за якими варто стежити наступні 20 років. Зустрічай переможницю в категорії «Музика» — Анастасію Шевченко (Стасік).

СТАСІК (АНАСТАСІЯ ШЕВЧЕНКО)

26 років, музична виконавиця та учасниця АТО

Стасік – це не альтер-еґо і не назва музичного проєкту. Стасік — це я. Під цим іменем я говорю про речі, про які вже не можу змовчати. Чи розуміють люди те, що я намагаюся їм донести? Думаю, що розуміють. Декому співзвучні мої меседжі, декому некомфортно їх чути — та весь цей фідбек по-своєму цінний.

Головний аудіальний спогад з війни  це звук, який ти чуєш при виході снаряду. Саме його я спробувала відтворити в «Колисковій для ворога». Музику в АТО я майже не слухала (боялася вдягнути навушники та втратити пильність), але натомість часто співала своїм хлопцям і дівчатам. А коли ми їздили з нашої позиції до міста і назад, то врубали щось на кшталт Skrillex і льотали під нього, як гітарист у фільмі Mad Max. Ці моменти, до речі, дуже кіношні. Навколо краса — пагорби, терикони. Поля із неприбраними соняшниками. Якщо відволіктися від думки, що їх не прибрали через те, що туди падали снаряди, то там справді дуже гарно. 

Я хочу, щоби всі мали змогу мене почути, тому в кліпах використовую жестову мову, а до живих виступів залучаю МС-сурдоперекладачку. Тут ідеться навіть не про те, скільки людей із вадами слуху дізнаються саме про мої пісні, а про те, скільки [людей] зрозуміють, що музичний контент важливо адаптувати для всіх.

Віжуал — це мій інструмент. Моя сила в розмовах один на один: коли людина, яка сидить навпроти, бачить мої очі, міміку, жестикуляцію. Своїми кліпами я намагаюся відтворити цей ефект присутності. Для мене важливо, щоби мій слухач — а для мене слухач це співрозмовник — бачив мене.

Я не роблю ставку на заробіток, але, як і кожен артист, потребую ресурсів на розвиток своєї творчості. Звісно, я би хотіла мати змогу не шукати ці гроші в іншому місці, а заробляти їх, наприклад, платними виступами. Однак спеціально підлаштовувати цей проєкт під можливість отримати гроші я не збираюсь.   

Мені приємно, що експерти вважають, що за мною треба стежити наступні 20 років, але я не можу планувати [творчість] наперед. Коли мені буде що говорити, я говоритиму. А якщо настане момент, коли я не матиму що сказати, я замовкну. Та потім усе одно заговорю знову. 

Матеріал вийшов друком у жовтневому номері журналу Cosmopolitan Україна.

Текст: Таїсія Куденко
Фото: Михайло Федорак
Стиль: Олена Атаманенко
Макіяж і зачіска: Тетяна Овдієнко

На Насті: костюм, Mango; топ, TOPSHOP; сережки, PARFOIS  

Рейтинг / 0
5 5 2