На автоматі: прості лайфхаки про те, як жити без шкоди для довкілля

Твоя жизнь / Lifestyle
Cosmo

Екологія — це не круто. Принаймні в подібному ключі думають люди, коли доводиться слухати про проблеми довкілля. Насправді, за більшістю наших “аргументів” стоїть доля раціональної правди. Ти дійсно маєш рацію, коли говориш, що сортування сміття вимагає безлічі ресурсів (в першу чергу емоційних і часових). 

Зрозуміло, що ти працюєш, навчаєшся, маєш особисте життя і намагаєшся віддавати світові більше любові ніж він заслуговує. Куди в цей список вписати ще й лозунги Save The Planet, не зрозуміло. Однак, якби діло не виходило за межі комфорту, ти б на автоматі рятувала планету і навіть не думала про це. Саме тому ми вирішили розповісти тобі про прості, однак дієві способи бути більш екофрендлі. Тепер боротись за довкілля так само просто, як і випити каву.

Еко-сумки

Шопери давно стали частиною лайфстайлу багатьох мешканців міста. Туди і ноут, і книга, і пів життя поміститься. До того ж вони бюджетні, стильні і довговічні. До списку можна зарахувати і авоськи. Сумки-сітки ніколи не були настільки популярними, як в епоху екологічних катастроф. Тому не відмовляй собі у стильному аксесуарі і рятуй планету разом з нами.

No waste

Пакет не треба

Ходити в супермаркет зі своїм пакетом більше не круто. Не круто взагалі з пакетом. Для більшості продуктів можна мати невеличкі мішечки, а цінник ліпити відразу на продукт. Тоді вдома не буде гори одноразових кульків, які ти викинеш відразу, як тільки розкладеш продукти.

instagram@clear.life

Альтернативна тара

Коли ти купуєш воду, то маєш цілком простий вибір: пластик чи скло (або алюмінієва бляшанка). Зізнайся, частіше купуєш пластик. Адже, що потім робити зі склом, а? Коротше, це той випадок, коли простіше не означає краще. По-перше, скло безпечніше. У пластиковій тарі часто великий вміст мікропластику. Він потрапляє до твого організму разом із водою і не виводиться повністю ніколи. По-друге, скло можна перероблювати безліч разів. Подумай.

instagram@thelololab

Власна чашка і пляшка

Слідом за попередні пунктом йде і власна чашка для кави. Перш за все, напій у свою чашку, як правило, коштуватиме дешевше. По-друге, власна пляшка з водою це додаткові 15 грн в день (мінімум). Не назбираєш на машину, проте навіть такі заощадження вже непогано.

instagram@soul.in.ceramic

Пожертвування

Це спосіб для найбільш зайнятих і ділових людей. Ти ж не маєш часу інколи навіть на себе, розуміємо. Тому фонди і соціальні ініціативи придумали саме на такий випадок. Обери один фонд і раз на місяць роби пожертвування в комфортному для тебе розмірі. Наприклад, станція з переробки сміття або фонд підтримки тварин. Щоб не забути, налаштуй регулярний платіж, і ти частина глобального руху.

instagram@nowasteukraine

Відмовся від пластикових кришечок для кави

А цей пункт здивував навіть нас. Ти знала, що кришечка (якою ти закриваєш свою каву to go) насправді небезпечна для здоров’я? Пара від гарячого напою впливає на структуру пластику і разом з кавою і чаєм до твого організму потрапляють токсини. А вони дуже небезпечні. Якщо вже і береш каву з собою, то не закривай її.

instagram@parkeroutdoor

Локальні продукти

У більшості з нас в дитинстві були бабусі, городи і мішки з картоплею. Чому ж сьогодні ти купуєш в магазинах іспанські овочі і єгипетські фрукти? Більшість твого раціону можна вирощувати на наших широтах. Тому екологія і підняття вітчизняної економіки в твоїх руках.

instagram@ikredenets

Рейтинг / 0
5 5 5