На літо: шедеври класичної літератури, які варто прочитати кожній жінці

LIFESTYLE / Культура
Фото: Getty Images

В юнацькі роки шкільна література здавалась складною і незрозумілою. Проте, у дорослому житті, ми все частіше проводимо вільний час з книгою, а список must read літератури тільки збільшується. Тому представляємо топ-5 творів зі шкільного списку, які варто перечитати зараз.

“Портрет Доріана Грея” Оскар Уалд

Чому? Бо ейджизм - це неприродньо.

Романтика твору перекликається з максималістським баченням світу в юнацькі роки. Тому прочитавши цей роман сьогодні, ти зробиш зовсім інші висновки. Погодься, зараз ти зі скепсисом ставишся до ідеї вічно молодого життя. Нарешті розумієш, що досвід - найкращий друг, а любов до себе в будь-якому тілі - це прекрасно. 

“Маленький принц” Антуан де Сент-Екзюпері

Чому? “...бо ми відповідальні за тих, кого приручили”.

Якщо ти зараз подумала не про тварин, ти офіційно готова перечитати цей твір. Філософський підтекст змусить впізнати себе й оточуючих у героях твору. Така собі казочка для дорослих. Езюпері стверджує, що ми забули про те, що колись були дітьми й втратили віру в магію. Хочеться йому заперечити, однак, коли останній раз ти була щаслива без причини?

“Intermezzo” Михайло Коцюбинський

Чому? Бо всім потрібна перерва.

Новела написана в один з найскладніших для автора періодів. Коханка, дружина, кар’єрні злети й падіння, переворот в суспільстві й брак життєвих сил. Все й відразу. Відчувала себе так перед останнім дедлайном? Виділи декілька годин, а ліпше днів, і нарешті розслабся. До речі, прочитати “Intermezzo” можна за один вечір. Написано просто, легко і зрозуміло.

“Анна Кареніна” Лев Толстой

Чому? Бо всі ми інколи трохи Анна. 

Ну не могли ми в п’ятнадцять зрозуміти цей роман в повній мірі. Заплутані стосунки, сімейні проблеми і діалог з собою почалися набагато пізніше. Тому зараз, головний меседж твору буде інакшим. Відкопай примірник безсмертної класики і подивись на історію новими очима.

“Місто” Валер’ян Підмогильний

Чому? Бо це - чоловіча версія “Сексу у великому місті”.

Головний герой переїздить до мегаполісу, стає відомим автором й публіцистом. У нього є мрії, амбіції, а також дружба, слава й кохання. Нічого не нагадує? Така собі чоловіча версія подій на фоні великого міста. Читай цей твір, якщо хочеш зрозуміти його логіку.  

Текст: Тетяна Сухачова

Рейтинг / 0
3 5 1