Неочікувано: 5 фактів про Габріель Шанель, про які ти не здогадувалась

LIFESTYLE / Культура
Фото: Gettyimages,
Cosmo

Якби в світі моди існувала монархія, Коко Шанель була б королевою. Історія не знає особистість, яка вплинула на індустрію більше. Її ідеї суттєво випереджали час, а образи й донині лишаються актуальними. Тому в день народження великої Шанель Cosmo зібрали для тебе маловідомі факти з життя легендарної жінки.

Коко і кабаре

Псевдонім “Коко” Габріель взяла з пісні, що часто виконувала в концертному залі (нині відомому далеко за межами містечка Мулен кафе) La Rotonde. Дівчина особливо не відрізнялась голосом, проте пісня була популярна серед відвідувачів. І хоча сама Шанель любила байку, про те, що “курчатком” (з франц. Coco) її називав тато, більшість все таки знала правду.

Бізнес-леді й піонер нетворкінгу

В тому ж таки кафе, Шанель пропрацювала не довго. Однак за короткий період часу вона встигла завести впливових знайомих. Там дівчина познайомилась з Артуром Кейплом. Коханець і бізнес-партнер, він не лише допоміг їй розвивати свій бренд, але й залишався найближчим другом (пара була близька прямо до самої смерті Кейпла). Чоловік вірив у новаторські ідеї Шанель і був коханням усього її життя.

Капелюшних справ майстриня

На початку минулого століття, мода суттєво відрізнялась від сьогоднішніх реалій. Габріель увірвалась в індустрію, як майстриня оригінальних і незвичайних головних уборів. Швидко завоювавши прихильність богеми й світської тусовки Парижу. Згодом, у 1910 році, вона відкриває власний бутік, а за три роки ще один. І лише в 1915 році, у курортному містечку Біарріц (де Шанель часто відпочивала з Кейплом) з'являється перший Будинок моди. 

Засмага

До епохи Шанель засмагати було не модно. Заможні люди вважали, що темна шкіра - це ознака робочого класу, який працює під палючим сонцем. Дизайнерка навпаки заявила, що засмагу можуть дозволити собі лише ті, хто відпочиває на дорогих фешенебельних курортах. Богему довго вмовляти не довелось. Всі як один почали приймати сонячні ванни.

Брюки

Це сьогодні ти спокійно носиш кюлоти, джинси, велосипедки і брюки. А сто років тому жінка не в спідниці - нонсенс. Шанель вирішила, що лишати нас такої зручної речі, як брюки, було б не справедливо. Спочатку сама одягала їх із сорочками й тільняшками. А потім тенденцію підхопили й усі світські леді Парижу. Коли тренд дійшов до кінодів, хвилю було вже не зупинити. Ми перемогли.   

Рейтинг / 0
5 5 7