(Не)воєнна агресія: як впоратися з негативними емоціями та не зриватися на близьких

Наразі емоції зашкалюють на всіх рівнях у кожного. І, на жаль, у побуті можуть виливатися на тих, хто в цих негативних почуттях зовсім не винен: на рідних, друзів, незнайомців в інтернеті… Як упоратися з руйнівною агресією? Порадами ділиться психолог Олена Шершньова.
УСВІДОМТЕ СВОЇ ПОЧУТТЯ
Тільки розуміючи, що з вами відбувається, можна взяти ситуацію під контроль. Ви відчуваєте злість, дратуєтесь, ображаєтесь? Проговоріть свої почуття. І дайте відповідь собі чесно: хто їхній справжній адресат?
ОБЕРІТЬ МИР
Вислів «поганий мир кращий за хорошу війну» зараз актуальний як ніколи. Замість того, щоб витрачати сили на побутові протистояння, зосередьтеся на справді важливих речах: своїй безпеці, допомозі тим, хто її потребує.
ПЕРЕНЕСІТЬ З`ЯСУВАННЯ СТОСУНКІВ НА ПОТІМ
Якщо почуття гострої несправедливості не дає відпустити ситуацію, спробуйте не змиритися з нею, а відкласти з`ясування. До настання миру в країні.
ПЕРЕРОБЛЯЙТЕ ЕМОЦІЇ
Якщо всередині все вирує – не тримайте це в собі, позбавтеся руйнівної енергії. Тільки одна умова: робіть це, не завдаючи шкоди іншим. Побігайте вгору-вниз сходами, поприсідайте, качайте прес. Покричіть у подушку або бийте її. Напишіть лист про свої почуття. Розірвіть газету. Виговоріться другові чи психологу.
ДОЗВОЛЬТЕ СОБІ ВІДЧУВАТИ
Не сваріть себе за те, що ваша реакція на стрес – така. Ви жива людина і маєте право на різні почуття. Це нормально. Важливо, що ви їх відстежуєте, усвідомлюєте та вчитеся екологічно проживати.