Оля Шурова – про музичну школу, Альфа, сольну кар’єру, українські шкарпетки і улюблених класичних композиторів

Звезды / Интервью
Cosmo

Оля Шурова – вокалістка, музикант і незмінний учасник гурту Pianoбой, сестра Дмитра Шурова – розповіла нам про музичну школу, Альфа, сольну кар’єру, українські шкарпетки і улюблених класичних композиторів.

Привіт, Олю. Уяви, що ти – вчителька музики і маєш сама скласти план на рік. Кого б ти додала до обов’язкового вивчення у шкільній програмі.

Я закінчила музичну школу, страшно сказати, ще у далекому 2002 році, тому не дуже знаю, як там зараз вчать. До свого тодішнього навчання я б точно додала, як мінімум, гру під метроном. А якби я викладала музику в загальноосвітній школі, де музиці навчають усіх дітей, незалежно від їхніх талантів та бажання, я більше знайомила би їх власне з різною музикою – класикою, роком, соулом, хіп-хопом, тріп-хопом, щоб у дітей виховувався власний музичний смак. Багато хто з батьків взагалі нічого не слухає або слухає якийсь треш. Як дитині стати обізнаною в музиці та культурі взагалі, якщо все, що вона чує – це ____ [тут кожен має вставити ім'я найтрешовішого для нього виконавця]?

Окей, а чи змінилося б наше суспільство, якби кожен в Україні умів грати на музичному інструменті?

Складно сказати, але те, що заняття музикою розвивають особистість – факт. Думаю, було б непогано, якби всі мали змогу в дитинстві спробувати пограти на інструментах і чомусь навчитись. Необов'язково потім поєднувати своє життя з музикою, але все одно це корисно. До речі, коли я вчилась у ліцеї у Франції, було саме так: на заняттях з музики кожен обирав собі інструмент і декілька років вчився на ньому грати – віолочель, флейта, барабани – що завгодно.

Як часто ти слухаєш музику і скільки часу присвячуєш грі на музичних інструментах?

Музику слухаю переважно ввечері вдома на вінілі або в навушниках під час якихось довгих переїздів. Коли ми в турі, завантажую в плеєр все, що давно хотіла послухати – в автобусі є на це час, і музика добре заходить під час руху. Раніше більше на грала на фортепіано, а зараз переключилась на гітару, більше займаюся нею.

А скільки в тебе зараз гітар?

Зараз у мене три гітари: електричний Fender Jaguar бірюзового кольору, який я юзаю на концертах, акустика Taylor Big Baby і класична гітара Fender. 

Зараз молодь менше дивляться телевізор, але от, наприклад, моя стрічка у fb – суцільна ода серіалам. «Чорне Дзеркало», «Гра Престолів», «Атланта» – здається, що їх дивляться всі. Ти відносишся до цієї категорії людей?

Серіали не мають великого впливу на моє життя. Зазвичай це для мене просто фон під час сніданку або якихось побутових справ типу прибирання. Але є і дуже круті, наприклад, «Фарго». Ну, і невмируща класика, яку можна переглядати вічно – «Друзі» і «Альф».

Чи ти плануєш видати сольний альбом?

Для того, щоб видати сольний альбом, потрібно накопичити все те, що ти хочеш сказати світу. Я поки що накопичую. Але some day...

Чому вчитись у музичній школі так нудно? Як, на твою думку, правильно вчити дітей музики, щоб не вбити весь азарт і не отримати результат, коли діти ненавидять фортепіано? Я теж її закінчив, але якби мені не потрібен був диплом для вступу у Карпенка-Карого, я б не дотерпів.

Майже щодня я чую від когось, що він закинув музику, щойно отримав папірець. Це сумно. Я і сама неодноразово в дитинстві хотіла кидати музичну школу. До речі, я дуже рада, що батьки не дали мені цього зробити – це таки виявилось корисним для мене. Я думаю, багато залежить від вчителів (вони або змушують займатись, або навпаки вміють зацікавити), ну і дітям необхідно давати певну свободу вибору репертуару і розширяти кругозір – водити на круті концерти, показувати лайви, давати змогу пограти різне, створити бенд, розбити парочку гітар, якщо треба. Показати, що музика необов'язкого має бути нудною.

Чи ти любиш класичну музику? Порадь рокерам, реперам чи людям, які не знають хто такий Бах, з чого почати? Три класичні твори, де і в яких обставинах їх треба послухати.

Класичну музику я люблю, і час від часу до неї повертаюся, коли набридає все інше. Складно виділити лише 3 твори, але нехай це буде Бах (весь!), можна почати з Хоральної прелюдії і продовжити Mass in B minor; Альфред Шнітке – Concerto Grosso; і некласичний класик Джон Кейдж, 4'33" – це 4 хвилини і 33 секунди повної тиші, яка необхідна, щоб почути звуки, що нас оточують.

Як себе почуває людина, що грає в групі з Дімою Шуровим – він постійно міняє музикантів, а ти лишаєшся у кожному складі. Чому, на твою думку, так відбувається? Чи користуєшся своєю винятковістю при виборі місця в турбусі?

Pianoбой починався з того, що ми з Дімою збиралися вдвох на студії і записували пісні різними мовами, додавали у них звуки типу цвіркання запальнички, стукіт по капелюху, експериментували. В якийсь момент зрозуміли, що склад треба розширити. З того моменту пройшло вже 8 років, музиканти змінювались. В районо я цим не користувалася, в ощадбанку теж поки що по-чесному стою в чергах, а от у турбусі я дійсно обираю собі найкраще місце, тому що я єдина дівчина в колективі – пацани і на гальорці посидять) Це, звичайно, жарти, тому що в нашому бусі усі місця найкращі. Як каже наш гітарист, найлунчі.

Оскільки сайт cosmo.com.ua сайт журналу про моду, виправдаю попередні 10 питань скільки у тебе речей в гардеробі, виготовлених в Україні і які?

Найбільше я люблю українські шкарпетки Dodo Socks і значки Pinat Pins. Я не дуже заморочуюсь гардеробом, здебільшого купую речі у масмаркеті, іноді у стоках чи секондах. А от деталі типу веселих шкарпеток чи значків – люблю. Тим більше, коли вони якісні і зі змістом.

Чи плутали тебе колись з сестрою Піанобоя?

Троллінг 80 левелу (сміється). Якось була смішна історія, коли нашу маму назвали мамою Бронюка (група ТІК). Ну а що, деяким людям всі відомі вінничани – на одне лице.

Фото – Надя Белік