Поради психолога: 5 способів знизити тривожність на фоні воєнних подій

Cosmo

Знаємо, що залишатися спокійними під час обстрілів та постійного моніторингу новин — задача із зірочкою. Проте це дійсно важливо: лише внутрішній спокій допомагає нам зберігати холодну голову, діяти швидко та ефективно в умовах небезпеки. Ми зібрали для кілька дієвих порад від психологів, які допоможуть хоч трохи, але знизити тривожність:

Психотерапевт Олена Шершньова у себе в інстаграм радить почати з інформації. Як кажуть: проінформований — озброєний. Читай новини лише з офіційних джерел. Продумай план А, план Б та ще можливі варіанти, як діяти, якщо виникне небезпека. Знайди найближче укриття та подумай, куди можна поїхати / піти у випадку надвисокої небезпеки вдома.

Далі найскладніше — подбати про свій моральний стан. Олена радить почати з того, щоб декілька разів, як афірмацію, сказати собі: «Я зробила все необхідне для своєї безпеки».

Якщо тебе накриває хвиля тривожності, заспокой дихання: можна взяти паперовий пакет та прикласти його до обличчя, як кисневу маску, подихати. Цей прийом відновить баланс кисню та вуглекислого газу, тобі стане легше.

Перемикай увагу: коли відчуваєш, що не можеш стримувати паніку на фоні новин, скажи собі як героїня відомого роману: «Я подумаю про це завтра / через годину / вранці».

Поговори з тим, хто поруч. Намагайся точно описати свої почуття, але не істерично-емоційно. Пам`ятай, що зараз всім дуже складно впоратися з власними емоціями і інколи людям просто недостатньо сил заспокоїти інших. Поважай почуття тих, хто з тобою поруч.

Як бонус, порада від редакції: знайди прості буденні справи, які тебе заспокоюють та допомагають хоча б на годину відволіктися від тривоги. Це може бути банальне миття посуду, прибирання, в`язання. А ще краще — знайди час на хоча б мінімальний спорт. Щоб почуватися сильнішою і морально, і фізично. Зараз нам це дуже потрібно.

Також ще одна дихальна вправа, яка працює для наших редакторів: знайди тихе місце, сядь у зручну позу. Роби глибокий вдих через ніс на 4 рахунки, видих — ротом, розтягуючи його на 6-8 рахунків. Повтори декілька разів.

5 5 1
Спецпроекты
Реклама

Розмови з друзями більше не допомагають. Як наважитись звернутись до психотерапевта? 

Про недовіру до психологічної системи та способи її подолати говоримо з експертами платформи з психотерапії онлайн 一 Mindly.

Loading...

7 порад психолога, щоб приборкати страх та тривогу

Лише залишаючись спокійною, ти зможеш допомогти собі та іншим.

Медитація та концентрація: як впоратися зі стресом

Ділимося порадами, заснованими на техніці Чада-Мень Тана — інженера Google та автора програми покращення усвідомленості.

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Токсичні люди: як їх розпізнати та що робити далі

Чи можливо нейтралізувати такий вплив та зберегти стосунки? 

Гороскоп

Як знаходити час для себе: 7 приємних лайфхаків, які змінять твоє життя

Додай до свого звичного розпорядку ці ритуали — і відчуй приємні зміни.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.