Позитивний тайм-менеджмент: як спланувати свій день

Cosmo

Плануючи день, важливо враховувати не тільки завдання, які потрібно виконати, а й власні фізичні можливості. Ділимося рекомендаціями з книги «Позитивний тайм-менеджмент» Марії Хайнц, які допоможуть тобі гармонійно спланувати свій день.

Враховуй циркадні ритми

Циркадні ритми — це зміна періодів сну та бадьорості. Про важливість нічного сну знають усі, але інколи бувають моменти, коли висипатись щодня складно. Проте, якщо є можливість, намагайся слідувати природному для організму ритму, пов`язаному із сонячним світлом. Це сприяє емоційній стабільності та допомагає ефективніше боротися з тривогою та дратівливістю.

Не забувай про біоритми

З циркадними ритмами пов`язаний цикл підйому та спаду сил протягом дня. Найпродуктивнішим періодом вважається час після пробудження. Він триває приблизно сім годин, а потім настає спад. Тому всі справи, які вимагають повної концентрації, краще виконувати вранці.

Приблизно о 16:00 — 18:00 настає другий енергетичний підйом, який триває приблизно до 20:00. У перерві між першим та другим енергетичними підйомами не зайвим буде прогулятися або трошки подрімати.

Роби перерви та правильно відпочивай

У середньому людина залишається сконцентрованою на задачі близько півтори години.  Після цього необхідно зробити перерву, причому перерва не повинна дорівнювати періоду роботи.

Втім, і півтори години безперервної концентрації на завданні для когось можуть здатися надто нудним заняттям. У цьому випадку можна застосувати техніку Pomodoro. Суть цієї техніки полягає в тому, що 25 хвилин ти працюєш, а 5 хвилин відпочиваєш. Якщо була зайнята розумовою діяльністю, під час відпочинку можеш зробити якусь вправу, вийти на вулицю та подихати свіжим повітрям або ж просто послухати музику. А якщо займалася домашньою роботою, можеш почитати книжку або поміркувати про свої майбутні проєкти.

Текст: Софіко Леладзе