Проблема чи дар: що означає любов до самотності

Ты и он / Отношения
Фото: Кадр из фильма
Cosmo

Хоча у наш час люди активно боряться зі стереотипами, все ж існують речі, які більшості здаються дивними. До таких питань відноситься й любов проводити час наодинці. Якщо ти сама – і не важливо, без коханого, друзів, батьків – тебе неодмінно запитають, що трапилося, і дадуть тисячу порад, як справитися з «проблемою». Що самотність насправді говорить про тебе – розбирався Cosmo.

Причини замкнутості

Пікассо казав: «Без тиші неможлива велика творчість». Самотність – ідеальний фундамент для створення нових цілей, захоплень та ідей. Дозволь тиші проникнути в тебе і відмовся від спілкування з людьми, які тебе дратують. Лише тобі отримаєш бажаний спокій та щастя.

Але дослідження психологів показують, що чимало людей справді бояться самотності. Перебуваючи наодинці, вони відчувають дискомфорт, страх і навіть паніку. Потрібно розібратися – ти відчуваєш стрес через думку оточуючих чи тобі дійсно погано на самоті? У будь-якому випадку прислухайся до свого внутрішнього голосу. Якщо самотність пригнічує, отже, так і є. Особисті переконання набагато важливіші й завжди правдиві, на відміну від думки оточуючих.

Що означає бути інтровертом?

Усі люди поділяються та інтро- та екстравертів. В той час, як другі обожнюють спілкування, інтроверти намагаються уникати контактів. І це не означає, що вони чимось гірші від відкритого типу. Річ у душевній організації. Екстраверти черпають енергію зі спілкування з іншими, а інтроверти – із часу, проведеного у повній тиші та спокої. Якщо відчуваєш жагу проводити більше часу на самоті, в цьому немає нічого страшного. Зрештою, ми усі абсолютно різні.

Чому усім корисно інколи бути наодинці з собою?

Трапляється, що нам потрібен час, аби розібратися в собі. Виникають життєві ситуації, коли не знаєш, як рухатися далі. До прикладу, розійшлася з бойфрендом або звільнилася з роботи… У шумі повсякдення, під впливом друзів та рідних важко прийняти правильне рішення. Зроби виняток і замість того, щоб вкотре бігти у сльозах до подруги, проведи час наодинці з собою. Проаналізуй свої дії та думки – і ти неодмінно знайдеш правильний шлях.

Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 6