Програма мінімум: 5 обстежень, які раз на рік має проходити кожна дівчина

Тело / Здоровье
31 января 2022
Cosmo

Більшість сучасних дівчат такі зайняті, що не знаходять вільного часу навіть для найважливішого в житті — здоров`я. Ми наполегливо рекомендуємо тобі переглянути цей підхід і регулярно проходити необхідні дослідження, які допоможуть тобі залишатися здоровою!

Цитологічний мазок

Рак яєчників — підступний: хвороба роками може протікати без жодних симптомів і дати знати про себе лише тоді, коли вже буде пізно. Цитологічний мазок допомагає виявити розвиток онкологічних захворювань на шийці матки та у піхві. Щоб вчасно виявити ранні ознаки захворювання, у віці від 21 до 30 років здавай цитологічний мазок щорічно, а починаючи з 30 — раз на три роки.

УЗД молочних залоз

Лікарі рекомендують кожній жінці час від часу уважно досліджувати свої груди, щоб не пропустити появу будь-яких новоутворень. Однак, не всі вони можуть бути виявлені за допомогою лише рук, у більшості випадків потрібний більш серйозний інструмент. Так, до 40 років регулярно проходь УЗД молочних залоз, а потім — відвідуй мамолога раз на рік або більше, якщо належиш до групи підвищеного ризику розвитку ракових захворювань.

Аналіз крові

Кожній дівчині і не лише рекомендується щорічно здавати загальний та біохімічний аналіз крові, щоб побачити картинку загального стану організму, виявити запальні процеси та вчасно почати з ними боротися. Крім того, обов`язково регулярно здавати кров на цукор, щоб запобігти розвитку цукрового діабету, а також — на гормони та рівень холестерину.

Обстеження шкіри

Вчасно виявлене злоякісне новоутворення на шкірі можна повністю вилікувати у майже 100 відсотках випадків. Отже, якщо ти є володаркою родимок великого розміру, розташованих у потенційно небезпечних місцях, регулярно обстежуй їх за формулою АКОРД (А — асиметрія, К — краї родимки, О — забарвлення, Р — розмір, Д — динаміка розвитку). Якщо ти бачиш аномальні зміни хоча б у одному із пунктів, негайно звертайся до лікаря. Також рекомендується не менше одного разу на рік проходити повне обстеження у спеціаліста.

ЕКГ и УЗД серця

Часто симптоми захворювань серця бувають замасковані під ознаки інших захворювань чи звичайну втому від режиму нон-стоп на роботі. Перевірити стан серця та вчасно помітити функціональні порушення допоможе електрокардіограма. До 40 років рекомендується робити ЕКГ раз на 3 роки, після — щорічно. Ще один метод, що дозволяє ретельно обстежити серце — УЗД.

Автор: Юлия Николайчук
Фото: instagram.com/realbarbarapalvin
Спецпроекты
Реклама

Рекомендації МОЗ: що робити у разі підвищення артеріального тиску, гострого серцевого болю, гіпоглікемії і не тільки

Рекомендації знадобляться тим, хто не має доступу до кваліфікованої медичної допомоги, не можуть зв’язатись із лікарем чи залишаються без доступу до стільникового зв’язку чи інтернету.

5 речей, що допоможуть зменшити рівень тривоги

Боремось зі стресом за допомогою цих корисних придбань.

Loading...
Тело / Здоровье
Надо прочитать

3 міфи про схуднення, які шкодять твоєму здоров'ю

І точно не допомагають тобі позбутися зайвих кілограмів!

Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Тело / Здоровье
Надо прочитать

Що відбудеться з тілом, якщо повністю відмовитися від солодощів?

Дізнайся, як позбутися цукрової залежності.  

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Тело / Здоровье
Это интересно

5 найпопулярніших міфів про білизну, в які варто перестати вірити

Чи шкідливі бюстгальтери з кісточками та чи правда, що білизна повинна бути лише з натуральних тканин? 

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.