Резюме на мільйон: 10 правил самопрезентації через CV

Cosmo

У світі, де особистий бренд напряму впливає на успішність бізнесу та може перетворити будь-кого на інфлюенсера, традиційне резюме все ще залишається робочою формальністю, яка часто є лише заповненим шаблоном з першого посилання в Google. Саме CV є чи не найважливішим інструментом самопрезентації під час пошуку роботи, адже перед тим, як хвалитись своїми досягненнями на співбесіді, потрібно спочатку підкорити роботодавця своїм резюме.

Для того, щоб процес створення твого ідеального CV пройшов максимально легко, ми підготували відповіді на найбільш проблемні питання:

  1. PDF чи DOC? По-перше, давай погодимось на тому, що у тебе є лише ці два варіанти. Все інше (посилання на сайти, заархівовані файли, картинки тощо) конвертуємо у загальнодоступний формат. По-друге, уважно перечитай вимоги у вакансії, можливо там вже є підказка. Якщо ні, то радимо все ж відправляти резюме в PDF, оскільки такий тип файлу є більш універсальним та краще зберігає оригінальне форматування. А нам же не потрібні сюрпризи зі з’їханим текстом чи фото.
  2. Додавачи фото чи ні? Вічне питання. Насправді, тут варто пам’ятати, що жоден (адекватний) роботодавець не буде оцінювати тебе за зовнішностю. Фото додає резюме більше «життя», оскільки рекрутер може уявити перед собою конкретну людину, а не просто набір досвіду і навичок. Тому якщо у тебе є якісне бізнес фото*, сміливо додавай його в CV.

*мова йде саме про бізнес фото, а не про розмиті чи дуже старі фото, на яких тебе не впізнати.

  1. Які контакти вказувати? Банальна відповідь, але ті, які допоможуть з тобою швидко зв’язатись. Точно вказуй номер телефону та e-мейл (тільки без всяких pinkycoolsexygirl1998@). Інші месенджери (Skype, Telegram, Viber) варто вказувати лише, якщо вони активні. Щодо соцмереж, то тут краще відштовхуватись від позиції, на яку ти подаєшся. Якщо це діджитал, то, звичайно, варто залишити посилання на свій Instagram чи Facebook; якщо це HR, то на Linkedin. Але якщо твої соцмережі не мають ніякого відношення до вакансії, то навряд чи твоєму роботодавцю буде цікаво, як ти провела ранок чи яке відео з котиком ти лайкнула.
  2. Чи писати cover letter? Завжди доречним буде привітання та прохання розглянути резюме. Проте, якщо ця вакансія для тебе якимось чином особлива, то можеш про це написати саме в cover letter. Єдине правило: опиши, яку користь ти можеш принести компанії, а не яка ти досвідчена (про це вони дізнаються з твого резюме).
  3. Якою мовою? У тебе повинно бути два варіанти — i англійською, і мовою, якою ти спілкуєшся. Якщо опис вакансії англійською — відправляємо CV англійською. І такою ж мовою пишемо cover letter.
  4. Що писати, коли досвіду немає? Тут в нагоді буде cover letter, в якому вказуємо, чому саме ми підходимо на цю позицію (спойлер: одного бажання — недостатньо). Якщо це SMM, покажи свій Instagram, якщо це дизайн — додай кілька прикладів свого креативу. Для IT-сфери підійде досвід на фрілансі чи якісь pet projects. В резюме вказуємо курси, стажування, волонтерські проекти тощо. Якщо навіть цього немає, то, oh baby, зараз же біжи на Udemy чи Coursera.
  5. Що по дизайну? Резюме, в першу чергу, повинно бути читабельним. Для цього нам потрібно розділити текст на окремі пункти та підпункти, виділити найважливіше, писати все в одному шрифті (або хоча б у схожих). Хороші шаблони є на Canva (обережно, можна залипнути на кілька годин). Але не переборщи! Лаконічність і функціональність — головні критерії хорошого CV .
  6. Скільки сторінок? Колись ходили чутки, що резюме повинно бути не довшим за одну сторінку. Логічного пояснення цьому правилу немає, тому, на щастя, про нього почали забувати. Якщо у тебе тексту виходить більше, це нормально. Єдине, варто все ж видаляти ту інформацію, яка не має ніякого відношення до вакансії. Молодець, що ти працювала в студентські часи репетитором, але чи релевантний цей досвід зараз?*

*так, лише якщо у тебе немає ніякого іншого досвіду

  1. Вказувати свій вік/сімейний стан? Вік, як і фото, не грає ключової ролі при відборі кандадата, тому його можна вказувати лише, якщо ти цього сама хочеш. А от пункт про сімейним стан все ж підходить у минуле, тому можеш його сміливо видаляти.
  2. Як зробити так, щоб моє резюме помітили і запросили на співбесіду? Постійно працювати над власним досвідом і знаннями, розвивати свій нетворк та вірити у власні сили, бо ти однозначно варта роботи своєї мрії.

Текст: Мар’яна Гумінілович

5 5 3
Фото: Gettyimages
Спецпроекты
Реклама
Твоя жизнь / Карьера
Это интересно

Як твій знак зодіаку шкодить кар'єрі

Переглянь ці моменти, аби досягти успіху. 

3 додатки для ефективного тайм-менеджменту

Покращать твою продуктивність та допоможуть систематизувати щоденні задачі.

Loading...

Как избежать выгорания на любимой работе: 5 советов

Оно неизбежно, даже если ты не готова это признать.

Привычки, которые помогут твоей карьере

Мы не верим в новую жизнь с понедельника, но знаем, что маленькие повторяющиеся действия способны на многое.

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.