Розмови з друзями більше не допомагають. Як наважитись звернутись до психотерапевта? 

Cosmo

Звичка піклуватись про своє психічне здоров’я 一 одна з найкорисніших, яку батьки можуть передати дитині. Зараз в українському суспільстві потрохи формується подібна культура, та не так швидко, як би цього хотілось. Ми намагаємось допомогти собі самі, використовувати друзів, рідних чи навіть hr-менеджерів на роботі як психологів 一 лиш би не йти до справжнього. Про недовіру до психологічної системи та способи її подолати говоримо разом з експертами платформи з психотерапії онлайн 一 Mindly.

Я сам/а собі психолог

Якщо під час складної життєвої ситуації ви можете допомогти собі розібратись в емоціях чи переживаннях 一 це, безумовно, чудово. Таке вміння надзвичайно корисне в сучасному світі, а особливо зараз, коли війна застала нас зненацька. Єдине 一 варто переконатись, чи дійсно ви собі допомагаєте. Чи дійсно список проблем, наприклад, родом з дитинства зменшився, чи справді ви не перекладаєте старий досвід на нову ситуацію і таке інше. Це важливо, тому що тільки проаналізувавши, зможете зрозуміти, наскільки для вас є ефективною самодопомога. 

Друг ≠ психолог

На жаль, не так багато людей можуть якісно допомогти собі в розв’язанні тих чи інших проблем, тому перекладають цю відповідальність на інших 一 чоловіка/дружину, друзів, батьків. Ми часто бачимо щось подібне у серіалах чи фільмах, коли посиденьки з друзями переростають у сеанс в кабінеті. Наприклад, відома героїня серіалу Секс і місто 一 Керрі Бредшоу. Інколи те, що варто було б пропрацювати з психологом, вона обговорює з подругами за бранчем. Це не завжди допомагає, адже подруги 一 зовсім не психотерапевти. 

Сама по собі душевна розмова з друзями не є злом, але якщо ви зачіпаєте ті чи інші проблеми, то мусите бути готовими, що: 

  • На проблему можуть не звернути увагу
  • Проблема чи почуття можуть бути знеціненими
  • Друзі не будуть заглиблюватись в корінь проблеми, тому вона залишиться нерозв’язаною

Саме тому варіант «поговорити з друзями» не завжди працює. А як ми знаємо, не пропрацьовані проблеми не дають нам можливості рухатись вперед, забарвлюють життя у сірі кольори та погіршують стосунки з близькими. 

Чому ми не довіряємо психотерапії? 

Можете не вірити, але це передається у спадок. Минулого року науковці з Єльського університету опублікували дослідження, де з’ясували чому українці не довіряють психології. Справа у радянському минулому країни. За часів комуністичної України психологія часто використовувалася як інструмент для репресій. Через те, що тоді наші дідусі/бабусі/батьки мали реальні причини не довіряти психологічній системі, ми не довіряємо їй зараз. 

Крім цього, радянській системі в першу чергу було важливо, щоб люди фізично могли працювати, тому на проблеми психічного здоров’я ніхто сильно не зважав. Проблеми замовчувались, але це не означало, що їх не існувало. 

Найгірше, що показав звіт експертів з Єльського університету 一 це цифри. Встановлено, що розлади психічного здоров’я є другою провідною причиною інвалідності в країні, яка вражає до 30% населення.

Недовіра українців до сфери призводить до того, що в кабінет психолога люди потрапляють вже коли просто не можуть жити далі без кваліфікованої допомоги. 

Як наважитись?

В першу чергу, варто забути про застарілі стереотипи, а увімкнути раціональність. Якщо у вас дійсно є проблема і вам необхідна кваліфікована допомога, щоб її вирішити, то пам’ятайте: 

  • Психотерапевт 一 це лікар, який знає, що з вами робити. Він/вона володіє певними набором знань, технік, інструментів, з допомогою яких можна розв’язати ваші проблеми. 
  • Психотерапія 一 це безпечно і все, про що ви говорите у кабінеті, залишиться у кабінеті. Прямо як у Лас-Вегасі:) Принцип конфіденційності 一 перший серед принципів етики психотерапевта.
  • Психотерапія з Mindly 一 це зручно. На платформі зібрано багато різнопрофільних експертів у сфері. Крім цього, є зручна система бронювання сесії, штучний інтелект допоможе обрати того самого спеціаліста, а говорити можна і в улюбленому кріслі, і в парку. 

Жити якісно, у своє задоволення, не триматись за минуле, а рухатись лише вперед 一 ось для чого потрібна психотерапія. Не позбавляйте себе цього задоволення! 

5 5 1
Фото: Pixabay
Спецпроекты
Реклама

7 порад психолога, щоб приборкати страх та тривогу

Лише залишаючись спокійною, ти зможеш допомогти собі та іншим.

Loading...

Медитація та концентрація: як впоратися зі стресом

Ділимося порадами, заснованими на техніці Чада-Мень Тана — інженера Google та автора програми покращення усвідомленості.

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Токсичні люди: як їх розпізнати та що робити далі

Чи можливо нейтралізувати такий вплив та зберегти стосунки? 

Гороскоп

Як знаходити час для себе: 7 приємних лайфхаків, які змінять твоє життя

Додай до свого звичного розпорядку ці ритуали — і відчуй приємні зміни.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.