Що відбувається з тілом, коли ти приймаєш холодний душ

Тело / Здоровье
10 сентября 2020
Cosmo

Поки літня спека не відступає, приймати холодний душ вранці навіть приємно. Він загартовує, тонізує, дозволяє швидко прокинутися і зарядитися енергією. Насправді крижаний душ має численні переваги, тому рекомендуємо спробувати! Повір, через кілька днів ти звикнеш, зміцниш імунітет і почуватимешся суттєво краще.

1. Холодний душ допомагає схуднути. Ти знала, що в організмі людини розрізняють два типи жиру? Перший забезпечує теплообмін і захищає наші внутрішні органи. Другий знаходиться в зоні шиї та спини і підтримує тепло тіла під впливом холодної температури. Під час прийому крижаного душу перший вид жиру збільшує вироблення тепла в понад 15 разів. Організм починає виділяти енергію і спалювати надлишкові запаси другого виду жиру.

2. Крижаний душ підіймає настрій. І бореться із депресією! Коли ти приймаєш холодний душ, нервова система активізується, підвищується рівень адреналіну у крові. А ці процеси зменшують відчуття тривоги, допомагають боротися із депресивним станом. Тож для гарного настрою щодня достатньо приймати холодний душ вранці протягом двох хвилин.

3. Холодний душ покращує кровообіг. Інтенсивне і глибоке дихання, а також підвищення пульсу під холодною водою активують швидкий кровообіг. Якщо приймати крижаний душ щодня, то помітиш, що у тебе з’явилося більше сил, зміцнився імунітет, ти рідше хворієш, а руки і ноги вже не так мерзнуть у холодну пору.

4. Крижана вода сприяє відновленню мязів. Річ у тому, що холодний душ зменшує запалення, звужуючи кровоносні судини. Лікарі давно дійшли висновку, що біль у м’язах на певний час зникає, якщо помістити тіло людини у холодну воду. Тож якщо ти інтенсивно займаєшся спортом, крижаний душ після пробіжки стане чудовою частиною ранкової рутини.

5. Холодна вода позитивно впливає на стан волосся та шкіри голови. Приймаючи холодний душ, важливо помити волосся у теплій (не гарячій!) воді, але наприкінці важливо ополіскувати його прохолодною водою. Пам’ятай, що надто гаряча вода провокує сухість волосся і подразнення шкіри голови.

6. Крижаний душ тренує силу волі. Психологи стверджують, що свій характер можна тренувати, як м’язи. Чим частіше ти загартовуватимешся фізично, тим сильнішою будеш психологічно. Після холодного душу здається, що тобі море по коліна! І ти зможеш перенести цю впевненість на інші сфери життя.

Проте не забувай: якщо маєш хронічні захворювання серцево-судинної системи чи будь-які інші, порадься з лікарем, перш ніж приймати крижаний душ.

Текст: Дар`я Андрійчук

5 5 2
Фото: instagram.com/gigihadid
Спецпроекты
Реклама
Loading...

Орторексия: как и почему желание быть здоровой может привести к психологическим расстройствам

Разбираемся, как вовремя определить наличие этого расстройства и чем оно грозит.

Тело / Здоровье
Надо прочитать

7 легких, но эффективных способов улучшить осанку

Забудь о корсетах и болезненных процедурах!

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Екатерина Кухар

Продолжение следует: наводим порядок в жизни после карантина

Есть идея: главные тренды осени в теории и на практике

Double trouble: вся правда и ложь о грудных имплантах

Себе дороже: этот неловкий момент, когда подруга зарабатывает больше

Афера века: точки G не существует, расходимся!


Тело / Здоровье
Это интересно

Дышим и худеем: как простая дыхательная гимнастика помогает избавиться от лишних кг

Не зря же еще древние монахи и целители уделяли столько внимания именно дыханию.

Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп

7 интересных фактов про сон, о которых ты могла не знать

Ты знала, что бессонницы не существует, а спать днем полезнее, чем ночью?

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.